? AMNÉZIA 3 ?

Obrázok

? AMNÉZIA 3 ?

Poslaťod Veronika4495 » Pon Máj 04, 2015 4:32 pm

AHOJTE!

Rozhodla som sa, že v prípade záujmu budeme pokračovať v hre. Keďže sa však teraz začína skúškové obdobie, hra by začala až cez letné prázdniny, možno až niekedy okolo 15. júla, uvidím ako vydá čas :). Ak má ešte niekto záujem pokračovať v hre, stačí urobiť nasledovné :D

○ Do správy mi napíš, či máš záujem pokračovať v hre, prihlásiť sa môžu aj nové lady
○ Napíš mi, či chceš pokračovať s postavou, s ktorou si hrala predtým, alebo či chceš hrať za novú postavu
○ Ak chceš hrať za novú postavu, pošli mi jej meno, vek, vlastnosti a fotografiu
○ Chcete pokračovať v aktuálnom príbehu, alebo začať úplne niečo nové?

Prosím, posielajte mi správy a nepíšte to sem, budem sem možno postupne niečo pridávať a chcela by som mať prvú stranu voľnú. Keďže však už nemám účet na LP za hru sa nebudú dostávať finančné odmeny, takže to bude len pre zábavu :D Samozrejme vždy sa pokúsim vyhodnotiť, kto podľa mňa úlohu splnil najlepšie. Ak sa rozhodnete hrať za niekoho iného, príbeh vašej minulej postavy sa pokúsim nejako v rýchlosti ukončiť, alebo z nej spravím vedľajšiu postavu ak mi to bude vyhovovať. V tejto novej v poradí už tretej ,,sérií" by som konečne chcela niektoré veci uzavrieť, niektoré postavy konečne ,,odstrániť :D" a začať aj s novými zápletkami ak budem mať nápady a ak sa nerozhodnete začať s úplne novým príbehom a postavami, ktoré nebudú nadväzovať...:) Teším sa a dúfam, že sa spoločne pri hre zabavíme, ak budete mať záujem opäť pokračovať. Zatiaľ ak budete mať čas môžete si prečítať predchádzajúce príbehy, aby ste si pripomenuli o čom hra bola. :)

Bola by som rada ak by ste sa prihlásili najneskôr do konca mája, aby som vedela, či mám vôbec rozmýšľať nad novými príbehmi. Prosím posielajte SS alebo píšte na LP arénu :)
Na LP: Veronika4495
Veronika4495

Re: ? AMNÉZIA 3 ?

Poslaťod Veronika4495 » Pon Máj 04, 2015 4:33 pm

Tu máte posledné kolo, ktorým som hru ukončila. Je to posun o 6 mesiacov a mnohé príbehy ostali neukončené, takže by som pravdepodobne v hre na to nadviazala, ešte presne neviem s akým časovým odstupom :)

O 6 MESIACOV:

Po tom, ako Martin vystavil papier o tom, že Samira, Amber a Sebastian sú v poriadku, vybral sa každý z nich svojim vlastným smerom. Samira ostala so Sebastianom a rozhodli sa, že nejaký čas to spolu skúsia. Samira mala naďalej výčitky, kvôli Mandy, nič o nej nepočuli odkedy sa od nich v lese odpojila, ale so Sebastianom boli spolu stále šťastní. Pokúšala sa pátrať aj po svojej sestre Maryem, ale zatiaľ bezvýsledne. Spolu so Sebastianom bývali v malom jednoizbovom prenajatom byte, ale celkom im to stačilo.
Obrázok
Pomaly sa obaja spamätávali zo všetkého čo sa im prihodila a takmer už ani neverili tomu, čo všetko prežili. Zdalo sa im to ako zlý sen, z ktorého sa teraz konečne prebrali. V jeden deň im niekto zaklopal na dvere.
Samira: ,,Sebastian, mohol by si prosím ťa otvoriť?“
Sebastian vstal a odkráčal ku dverám. Keď otvoril uvidel pred sebou stáť niekoho, koho už poznal.
Sebastian: ,,Samira? Myslím, že máš návštevu.“
Samira, ktorá práve varila odhodila utierku, ktorú držala v ruke a prišla ku dverám. Keď zbadala, kto tam stojí nemohla uveriť vlastným očiam.
Obrázok
Samira: ,,Maryem? Si to naozaj ty? Nemôžem tomu uveriť.“ povedala a objala sestru.
Samira: ,,Kde si bola? Hľadali sme ťa takmer všade a nemohli sme ťa nikde nájsť. Poď dnu!“
Maryem poslúchla, vstúpila a sadla si na pohovku.
Samira: ,,Tak rozprávaj, čo bolo s tebou? Kam si zmizla?“
Maryem: ,,Snažila som sa ťa nájsť. Ale nastali nejaké komplikácie. Počas mojej cesty som toho prežila skutočne veľa a bolo by to na dlho.“
Samira: ,,Kľudne rozprávaj, máme veľa času a zaujíma ma, čo bolo s tebou.“
Maryem: ,,Čo keby si radšej povedala, ako si sa mala ty?“
Samira: ,,No ja som to mala tiež rušné, ale teraz už je všetko v poriadku. Začala som odznova a bývam tu teraz spolu so Sebastianom. Myslím, že už mi skutočne nič nechýba, keď som ťa teraz našla. Prečo mám však pocit, že sa vyhýbaš mojej otázke a zahováraš, aby si mi nemusela povedať, kde si bola.“
Maryem: ,,No, vlastne...Teraz už vážne neviem, či ti to mám povedať. Vidím, že si šťastná a nechcem ti to kaziť.“
Samira: ,,Nestraš ma a všetko mi povedz.“
Maryem: ,,Vieš...počas mojej cesty sa stalo niečo, čo...dostala som sa do problémov, a myslím, že sa ti nebude páčiť, čo ti poviem. Asi by som tu ani nemala byť, pretože som ťa dostala do problémov už len tým, že som ťa kontaktovala. Obávam sa, že mojim príchodom som práve narušila váš šťastný život a asi by ste sa mali mať obaja na pozore ešte viac ako doteraz.“
Samira nechápavo a trochu vystrašene pozrela na Sebastiana a potom opäť na Maryem.
Samira: ,,Tak už konečne hovor! Čo sa stalo?“
Maryem: ,,Spravila som chybu a teraz...Niekto ma chce zabiť. A som si istá, že keďže si moja príbuzná, pôjdu aj po tebe...Mali by sme všetci odísť čo najskôr a čo najďalej...“
Tak takýto ,,nový začiatok“ si Samira ani Sebastian skutočne nepredstavovali. Vyzeralo to tak, že sú na tom ešte horšie, ako predtým.
Samira: ,,Sebastian, asi by sme sa mali rýchlo zbaliť.“
Vtedy započuli ako vonku prudko zabrzdilo auto a z neho vyšli vysokí, ozbrojení a hrozivo vyzerajúci muži.
Sebastian: ,,Zlatko, obávam sa že na balenie nebude čas.“
Maryem aj Samira prudko vstali.
Samira: ,,Do kelu, Maryem, do čoho si sa to zaplietla?!“
...

Martin: ,,Kam pôjdeš?“ opýtal sa Amber pred takmer pol rokom, keď sa spolu lúčili.
Amber: ,,Ešte neviem. Nemám žiadnu prácu, takže ma tu nič nedrží. Zrejme sa budem len tak túlať po svete.“
Obrázok
Martin: ,,Mohol by som ti požičať nejaké peniaze, aspoň na začiatok.“
Amber: ,,Ďakujem. Je to od teba milé, ale nejako si poradím. Aj tak už si mi dosť pomohol a nechcem ťa využívať.“
Martin: ,,Nie je to využívanie. Sám som sa ti ponúkol a okrem toho, keď budeš môcť, vrátiš mi ich.“
Obrázok
Amber: ,,Ešte raz ďakujem, ale nepríjmem od teba peniaze. Prajem ti veľa šťastie. Snáť sa ešte niekedy uvidíme.“ povedala a pobrala sa k dverám jeho ordinácie.
Martin: ,,Počkaj!“
Amber zastala a otočila sa k nemu.
Martin: ,,Pozri, ak nechceš peniaze, môžem ti pomôcť aj inak. Mohol by som ťa tu na skúšku zamestnať. Robila by si aspoň nejaké drobnosti. Aspoň by si mi pomohla pretriediť nejaké papiere. Teresa tu síce ešte pracuje, ale už nepracuje pre mňa a pomoc by sa mi hodila.“
Amber: ,,No, ja neviem, či je to dobrý nápad.“
Martin: ,,Môžeš to predsa aspoň vyskúšať. Aj tak nemáš v pláne nič lepšie. Za skúšku nič nedáš.“
Amber váhala, no napokon sa rozhodla, že to vyskúša aspoň na pár dní. Z pár dní sa stalo pár týždňov a napokon mesiacov. S Martinom pracovala už takmer polroka a začala si navyše robiť školu. Rozhodla sa stať sa zdravotnou sestrou a zamestnať sa tu na plný úväzok. Jej vzťah s Martinom sa postupne zlepšoval. Jemu sa podarilo zabudnúť na jej zradu z minulosti a teraz bývali spoločne v jednej domácnosti a stále sa vyhýbali rozvodu. I keď medzi nimi ešte občas vládlo isté napätie a nedôvera, ich vzťah sa pomaly dostával do starých dobrých kolají. Martin jej postupne odpustil a rozhodol sa, že si zaslúži ešte jednu šancu a Amber si predsavzala, že tentokrát mu už neublíži...
...

Megan bývala stále v dome, ktorý jej poskytol Daniel. Bola tu už pol roka a odvtedy sa jej Daniel ani raz neozval, dokonca jej neposlal ani rozvodové papiere, ako jej to sľúbil. Spočiatku každý jeden deň čakala, že sa jej ozve a povie jej, že nič z toho, čo jej povedal nemyslel vážne, no ako plynuli dni, uvedomila si, že ho už viac neuvidí. Snažila sa zamestnať sa inými vecami, aby na neho ustavične nemyslela a v poslednej dobe sa jej to celkom darilo. Avšak pred pár dňami od neho po dlhej dobe dostala list.
Obrázok
,,Megan, viem, že som ti ublížil a možno už o mne viac nechceš počuť, ale robil som to pre tvoje dobro. Dobre vieš, že ospravedlnenia mi nikdy nešli, rovnako, ako písanie listov, preto budem stručný. Bol by som veľmi rád, ak by si prišla za mnou a všetko ti tu vysvetlím. V liste je priložená aj letenka. Dúfam, že ťa o pár dní opäť uvidím, budem ťa čakať na letisku. S pozdravom. Daniel.“
Lietadlo malo odletieť už dnes a Megan sa ešte stále nerozhodla, či sa chce vrátiť. Spočiatku dúfala, že po ňu pošle, alebo ju sám navštívi, ale teraz si nebola taká istá. V poslednej dobe sa trochu spamätala a čo ak sa rozhodne vrátiť sa k nemu a on si po čase opäť zmyslí, poslať ju preč? Zrejme by to znovu neprežila. Ako sa vôbec opovažuje žiadať ju po takej dlhej dobe aby sa proste vrátila? Do odletu ostávalo už iba pár hodín. Megan sa však napokon rozhodla. Aj keď to možno oľutuje, vráti sa a potom sa rozhodne, či dá ich vzťahu ešte šancu, teda ak to vlastne Daniel bude chcieť, pretože v liste v podstate nespomínal nič o tom, že by sa k nej chcel vrátiť. Na rýchlo si zbalila kufor a vyšla z domu. Keď však zavrela bránu, niekto ju zrazu schmatol.
,,Ahoj krásavica“ povedal muž a keď sa obzrela, zistila, že už ho videla. Spomenula si vtedy, keď na ňu nahodil svoj zlomyselný úsmev a zistila, že mu nejde o nič dobré. Bol to Danielov brat Chris.
Obrázok
Chris: ,,Vidím, že si na odchode, ale zrejme budeš musieť svoj výlet odložiť. Teraz totiž pôjdeš so mnou.“
Než stihla niečo povedať, vystúpili z auta nejaký muži a naložili ju dovnútra. Megan bola bezmocná a nevedela čo má spraviť a čo s ňou plánujú urobiť. Uvedomila si však, že ju len tak nepustia a že stretnutie s Danielom jej zrejme nebolo súdené...Zároveň ňou prebehli zimomriavky a niečo jej hovorilo, že tentokrát to s ňou nedopadne dobre...
...

Lexi napokon ostala bývať s Andrewom. Pamäť sa jej síce nevrátila, ale vybudovali si spoločne nový vzťah a boli spolu skutočne šťastní. Obaja bývali v dome spolu s Danielom a Daisy. Lexi sa radšej nikdy nevypytovala na obchody, ktoré robia. Nechcela mať s tým zatiaľ nič spoločné a Andrew ju ubezpečil, že už nespraví nič zlé, takže mu verila. S Daisy sa z nich stali skutočne dobré priateľky a Lexi bola dokonca párkrát navštíviť aj Megan.
Obrázok
Všetko vyzeralo úplne ideálne až na jednu vec. Keď ju Wess vyliečil, myslela si, že všetko je konečne v poriadku. Pár týždňov to tak skutočne bolo. Cítila sa skvele a šťastná a myslela si, že je z najhoršieho vonku. Pred pár týždňami sa však stalo niečo, čo ju vystrašilo. Opäť jej začali padať vlasy a bolievala ju hlava. Najhoršie však boli tie nočné mory, ktoré mávala. Teda spočiatku sa jej iba snívali, ale neskôr tie výjavy videla pred sebou aj cez deň, keď bola hore. Tieto halucinácie sa objavovali čoraz častejšie a vždy ju veľmi vystrašili. Videla v nich ľudí, presnejšie mŕtvych ľudí. Bolo to strašné, videla ako trpeli a najhoršie na tom bolo, že v tých jej vidinách bola vždy ona tá, ktorá im spôsobovala bolesť. Vždy však pri tom pociťovala obrovskú radosť. Až keď sa ocitla opäť v realite, zhrozila sa sama zo seba. Mala pocit, ako keby jej niekto vtĺkal do hlavy zlo. V poslednej dobe bola podráždená a niekedy dokonca až agresívna. Niekedy mávala dokonca nutkanie ublížiť aj Andrewovi. Podarilo sa jej to však zatiaľ skrývať a Andrewovi radšej nič nepovedala, aby ho nevystrašila, avšak v poslednej dobe sa jej to stávalo čoraz častejšie a bolo iba otázkou času, kedy si to niekto všimne. Nechcela však spôsobovať paniku. Dúfala, že to prejde i keď sama tomu vôbec neverila. Andrew však vyzeral byť šťastný a ona sa pri ňom cítila tiež veľmi dobre, preto sa rozhodla, že to nebude kaziť a užije si šťastné chvíle s ním čo najdlhšie... Zároveň však vedela, že dlho to už zrejme nebude a že sa niečo pokazí, alebo niekomu ublíži...A jej pocit bol správny...
...

Keď Mandy pred 6 mesiacmi našiel Luke v lese, vtedy by jej ani nenapadlo, že tam ostane tak dlho. Spočiatku plánovala ostať iba pár dní, neskôr z toho bolo pár týždňov a napokon tam ostala až do dnes. S Lukom sa za ten čas, čo bývala s ním veľmi zblížila a napokon sa jej ani nechcelo odísť. Každý deň čakala, že ju už konečne vyhodí, no on to nikdy nespravil. Vždy ráno na ňu na stole čakali raňajky a jeho úsmev. Nikdy by si nemyslela, že by sa jej v takýchto skromných podmienkach mohlo páčiť. Bývali iba v malom drevenom domčeku bez elektriny a teplej vody, no jej sa tu páčilo.
Obrázok
Boli hlboko v lese a všade bola nádherná príroda, čerstvý vzduch a najmä pokoj. S inými ľuďmi okrem neho sa odvtedy nestretla. Luke niekoľkokrát do mesiaca zašiel do dediny a nakúpil potrebné veci. Peniaze mal, pretože vyrábal rôzne výrobky z dreva a tie potom v dedine predal. Veľa potravín však nekupoval, pretože väčšinu si zaobstarali v lese. Cesta do dediny však trvala dlho a Mandy vtedy ostala doma sama. Akonáhle odišiel, vždy jej bolo za ním smutno a uvedomila si, že by nedokázala žiť bez neho. Neriešila však budúcnosť, obaja žili najmä prítomnosťou. Občas chcela napísať list aspoň Amber, aby jej povedala, že je v poriadku, ale nevedela, kam ho má vôbec poslať. Na Samiru mala stále ťažké srdce za to čo spravila, ale zároveň bola trochu aj rada, pretože keby si Samira nezačala so Sebastianom nikdy by nestretla Luka a nebola by taká šťastná ako práve teraz.
Obrázok
Vedela, že so Samirou už zrejme nikdy nebudú priateľky, ale zároveň už ani necítila takú nenávisť. Stačil jej totiž pohľad do Lukových očí a zabudla na všetky starosti. Aj teraz sa na ňu usmieval. Podišiel k nej, objal ju a obaja vedeli, že už sa ich cesty nikdy nerozdelia...
...

Aria a Steaw neobsedeli ani chvíľu na jednom mieste. Rozhodli sa, že si začnú užívať život a precestujú čo najviac miest. Pred 4 mesiacmi sa zastavili V Las Vegas a i keď to nebolo úplne podľa Ariných predstav zosobášili sa. Ani jeden z nich už nechcel dlhšie čakať a uvedomili si, že veľkú svadbu by aj tak nemali, pretože na ňu nemali koho pozvať. Steaw bol občas v kontakte s Danielom, ktorý im posielal peniaze. Spočiatku jeho pomoc odmietali, ale Daniel sa nedal presvedčiť a tak viac nenamietali. Mohli aspoň spoznávať svet a užívať si. Práve teraz sa zastavili v rýchlom občerstvení. Ešte presne nevedeli kam smerujú, ale v aute sedeli už 5 hodín a bolo na čase zastaviť a najesť sa. Sadli si za stôl a objednali si jedlo.
Steaw: ,,Nebolo by na čase usadiť sa niekde?“
Aria: ,,Ja neviem. Ešte som nad tým nepremýšľala. Najradšej by som cestovala až do smrti“ zasmiala sa Aria.
Obrázok
Steaw: ,,Premýšľal som však nad tým, že už by možno bolo na čase založiť si rodinu. Poznáme sa už dlho a myslím, že som pripravený na deti...Čo na to povieš.“
Aria bola prekvapená a chvíľu nevedela, čo povedať no napokon sa usmiala.
Aria: ,,Myslíš to vážne?“
Obrázok
Steaw: ,,Smtelne“. povedal a pobozkal ju.
Aria sa po chvíli zdvihla a odišla na toaletu. Premýšľala nad tým čo povedal a musela sa stále usmievať. Veľmi chcela deti a už sa toho nevedela dočkať. Zrazu ju striaslo a prebehol ňou zlý pocit. Jej nálada sa razom zhoršila, no povedala si, že možno je len unavená, alebo ju predstava detí predsa len trochu desí. Vrátila sa k stolu, ale Steaw tam nebol. Zlý pocit sa opäť vrátil. Na stole ležal papierik adresovaný jej.
,,Myslela si, že som zabudol na tvoju zradu? Najskôr sa však porátam s tvojim mužom, aby som ťa pred smrťou videl trpieť. Chris“
Aria vybehla von a zakričala: ,,Steaw!“
Nikde však nebolo nikoho a ona ostala sama na odľahlom mieste. Jej šťastný život sa zrútil z minúty na minútu...
...

Ella si prenajala menší domček a zamestnala sa ako vychovávateľka v škôlke. Postupne nabrala silu a podarilo sa jej začleniť sa do normálneho života. Keď sa dnes vracala domov, od začiatku sa jej niečo nezdalo. Dvere na dome neboli zamknuté a ona si bola istá, že keď ráno odchádzala zamkla. Vošla však dnu, i keď si neskôr uvedomila, že to nemala robiť.
Obrázok
John: ,,Ahoj, Ella.“ pozdravil ju a jej nabehli zimomriavky
Ella: ,,Čo tu chceš?! Vypadni a daj mi pokoj!“
John: ,,Chcem sa porozprávať. Dúfal som, že už ťa trochu prešiel hnev.“
Ella: ,,Akonáhle ťa vidím, ten hnev je naspäť! Povedala som ti, že ťa nechcem vidieť!“
John: ,,Ale ja už som sa zmenil! Môžem byť lepší človek, ale potrebujem ťa pri sebe.“
Ella: ,,Ty sa nikdy nezmeníš a obaja to veľmi dobre vieme. Ak teraz ihneď neodídeš, zavolám políciu.“
Obrázok
John: ,,Pozri, prišiel som sem po teba. Odídeme spolu niekam ďaleko.“
Ella: ,,Ty si skutočne blázon! Ako si môžeš myslieť, že s tebou niekam pôjdem? Na to zabudni!“
John: ,,Prišiel som po teba a chcel som, aby si išla po dobrom, ale ak to inak nepôjde...pôjde to po zlom.“
Skôr ako sa Ella stihla spamätať, priskočil k nej a zapchal jej ústa. Potom ju zviazal a odniesol do auta. Keď naštartoval, stihol ešte povedať:
John: ,,Budeme rodina, Ella. Postarám sa o to. Ešte si tu vybavím jednu vec a potom odídeme ďaleko.“
...

Obrázok
Alice sedela na záhrade a oddychovala. Bol krásny slnečný deň a tak sa rozhodla stráviť ho na záhrade pri bazéne. Ležala na lehátku a o chvíľu zbadala Wessa s malým Alexom na rukách. Prišiel až k nej a pobozkal ju. Alice sa na oboch usmiala a zalialo ju šťastie.
Obrázok
Na minulosť nemyslela a bola veľmi rada, že má oboch pri sebe. Napriek tomu, že malý Alex sa narodil predčasne, bol úplne zdravý a na svoj vek aj dosť veľký. Bolo to naozaj veľmi veselé dieťa, ktoré robilo obom radosť. Chvílu sa všetci traja spolu zabávali a potom prišla k nim ich opatrovateľka. Wess ju najal pred niekoľkými týždňami, aby mohol občas stráviť čas s Alice osamote. Opatrovateľka vzala malého, vložila ho do kočára a odišla s ním na prechádzku tak ako zvyčajne. Malý sa usmial a Alice mu veselo zakývala.
Alice: ,,Nebuďte dlho a dávajte si pozor.“ povedala tak ako zvyčajne a potom sa jej stratili z dohľadu.
Wess: ,,Dnes je skutočne krásny deň,“
Alice: ,,Áno to je.“
Wess: ,,Mohli by sme povedať opatrovateľke, aby ostala aj večer. Chcel by som ťa zobrať niekam von. A zajtra by sme spoločne mohli ísť aj s malým Alexom na celý deň niekam von.“
Alice: ,,To znie výborne.“ povedala Alice a usmiala sa.
Musela uznať, že Wess sa skutočne zmenil, Bol starostlivý a skvelý otec a aj manžel. S pokusmi prestal tak, ako jej sľúbil a naplno sa venoval rodine. Alice s ním nič nechýbalo a bola taká šťastná, že ani neverila tomu, že to je pravda. Bolo to až moc pekné na to, aby to bolo všetko skutočné...
Krátko po tom, ako opatrovateľka odišla s malým Alexom von, zastavilo pred nimi auto a z neho vyšiel muž. Namieril na ňu zbraňou a vzal malého Alexa z kočára. Žena sa snažila zabrániť mu v tom, chcela kričať, ale on sa jej vyhrážal.
,,Nezabijem ťa, len pre to, aby si odovzdala odkaz. Povedz Wessovi, že ešte trpko oľutuje, že sa postavil proti Johnovi!“
Obrázok
John potom naložil malého do auta. Vzadu sedela zviazaná Ella.
John: ,,Budeme rodina, Ella, tak, ako som ti sľúbil.“
Potom naštartoval a obrovskou rýchlosťou sa rútil preč...
...

THE END...
Naposledy upravil Veronika4495 dňa Pon Máj 04, 2015 4:38 pm, celkovo upravené 1
Veronika4495

Poslaťod Veronika4495 » Pon Máj 04, 2015 4:33 pm

POTVRDENÉ POSTAVY:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil Veronika4495 dňa Uto Júl 14, 2015 2:06 pm, celkovo upravené 4
Veronika4495

Poslaťod Veronika4495 » Pon Máj 04, 2015 4:34 pm

Vedľajšie postavy

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Veronika4495

Poslaťod Veronika4495 » Uto Jún 30, 2015 11:52 am

-
Veronika4495

Poslaťod Veronika4495 » Uto Jún 30, 2015 1:12 pm

1.KOLO: NÁVRAT

O 5 MESIACOV:

,,Ste si skutočne istý, že ju chcete odviezť preč?“ opýtal sa lekár.
,,Áno, som.“ odpovedal Wess s pohľadom upretým von oknom.
Lekár len pokrútil hlavou, ale viac nezmohol. Nemohol mu brániť v jeho rozhodnutiu.
,,Ako chcete, musíte však podpísať tieto papiere a nezabúdajte, že je to na vašu vlastnú zodpovednosť. Obaja vieme, že jej zdravotný stav, nie je vyhovujúci na to, aby mohla opustiť tento ústav a ak si niečo spraví bude to vaša vina.“
Wess upriamil zrak na lekára, zagánil a rozhodne povedal.
,,To viem. Ale je to moja žena a nenechám ju tu už ani o deň dlhšie.“Obrázok

Wess otvoril dvere a vošiel do tmavej izby, kde prenikalo iba nepatrné množstvo svetla. Chvíľu mu trvalo, kým zaostril zrak, no potom ju zbadal. Alice sedela na zemi v kúte a neprítomne hľadela pred seba. V takomto stave bola už 5 mesiacov od kedy sa dozvedela, že John uniesol jej a Wessovho syna. V to popoludnie sa jej zrútil celý svet. Konečne si myslela že sa všetko obrátilo na dobré a vtedy prišla tá najväčšia rana zo všetkých, ktorá ju úplne položila. John jej vzal to najcennejšie čo mala. Wess sa Johna pokúšal vypátrať, no neúspešne a Alice to viac nezvládala. Po mesiaci, od kedy prišla o svojho syna stratila nádej a zo zúfalstva sa pokúsila o samovraždu. Wess ju vtedy našiel v poslednej chvíli. Na ten hrozný deň, keď ju našiel v kaluži krvi si spomínal, ako by to bolo iba včera. Predstava, že by prišiel aj o ňu ho zabíjala. Vtedy nemal inú možnosť ako umiestniť Alice na psychiatrickú kliniku. Spravil to pre jej dobro, aby sa opäť nepokúsila o nejakú hlúposť.
,,Prisahám, že nájdem nášho syna a vlastnoručne zabijem Johna. Sľubujem, že čoskoro sa po teba vrátim a zoberiem ťa domov, Alice.“ povedal jej, pred 4 mesiacmi, keď ju tu nechal. Johna sa mu však nepodarilo vystopovať. Bolo to zložitejšie ako si myslel, zdalo sa mu, akoby sa pod ním zľahla zem. Aj Wess bol psychicky na dne a často po nociach pil. Vtedy si uvedomil, že pri sebe Alice potrebuje viac ako inokedy a že by teraz obaja mali držať spolu, napriek tomu, že ich vzťah bol od toho dňa, čo im uniesli syna veľmi narušený. Neustále sa hádali a najhoršie to bolo po tom, čo nechal Alice zavretú na psychiatrií.
,,Nenávidím ťa!“ kričala Alice vtedy, keď ju sem priviezol.
Hoci ho to veľmi bolelo, vedel, že to musí urobiť ak nechce stratiť aj ju.
,,Je to pre tvoje dobro, Alice. Nechcem aby sa ti niečo stalo. Dáš sa dokopy a čoskoro sa po teba vrátim.“
,,Nechcem ťa už ani vidieť! Ide ti len o to, aby si sa ma zbavil a mohol si slobodne začať od znova. Nechcem ťa už ani vidieť!“
jej slová ho vtedy veľmi zraňovali, no veril, že Alice je na tom už aspoň o niečo lepšie ako vtedy.
Teraz stál vo dverách a pozeral na ženu, ktorú tak veľmi miloval a ktorá si za posledné mesiace toho skutočne veľmi veľa vytrpela. Vstúpil do miestnosti a vykročil smerom za ňou. Kľakol si k nej na zem a chytil ju za ruku.
Obrázok
,,Alice, je čas vrátiť sa domov. Vezmem ťa preč z tohto miesta.“
Alice zdvihla hlavu a prebodla ho pohľadom, až ho zamrazilo. Toľkúto bolesť a nenávisť v jej očiach nikdy nevidel.
,,Už pre teba nepredstavujem prekážku?!“ osopila sa na neho
,,Alice obaja vieme, že som to urobil len pre...“
,,Pre moje dobro. Túto otrepanú frázu som už počula nespočetne veľakrát. Rovnako ako si mi sľuboval, že nájdeš Johna a privedieš späť môjho syna a ani to si nesplnil. Nechal si ma mesiace samú zavretú medzi 4 stenami práve v čase, keď som ťa pri sebe potrebovala najviac! Nedal si mi ani možnosť, aby som niečo robila, aby som hľadala Johna spolu s tebou! Naopak nechal si ma tu bezradnú a samú.“
,,Alice ja...“
,,Buď ticho! Nezaujímaš ma. Odídem s tebou domov, pretože tu dlhšie nevydržím a nemám kam ísť. Ale nič viac odo mňa nečakaj. Keď odtiaľto odídem začnem hľadať svojho syna a ty ma viac nezaujímaš!“

Wess iba bezradne pozeral to jej chladnej tváre. Vedel, že Alice prežíva neopísateľnú bolesť, no nikdy ju takúto nevidel. Stále ju miloval, to videl, že v tejto situácii ich vzťah nemá veľkú šancu. V jej očiach už nebola tá iskra, ako vždy. Videl v nich iba nenávisť a odhodlanosť pomstiť sa nech to stojí čo to stojí. Nevedel čo viac má povedať, všetky slová, vysvetlenia a ospravedlnenia sa mu zdali byť zbytočné a tak len vstal a povedal.
,,Ako chceš, Alice. Obleč sa a odveziem ťa domov. Zatiaľ ťa počkám v aute.“ Potom sa otočil a odišiel.

Obrázok
,,Daniel, dokedy sa plánuješ správať ako totálny idiot?!“ opýtala sa jeho sestra Daisy
,,Tak dlho, ako sa mi bude chcieť, drahá sestrička.“
,,My predsa nemôžeme za to, že tvoja drahá Megan sa na teba vykašľala a neprišla za tebou.“
,,Tu predsa vôbec nejde o Megan! Je mi totálne ukradnutá. Nech si robí čo len chce!“
,,Obaja predsa veľmi dobre vieme, že to nie je pravda. Keď si jej poslal list, aby prišla za tebou, chcel si sa k nej vrátiť a dúfal si, že ona bude chcieť to isté.“
,,Lenže to sa nestalo. A ako sa ukázalo netrvalo dlho a našla si náhradu a teraz si so svojim priateľom užíva niekde v zahraničí. Mňa to však už netrápi. Aj keď mi to neuveríš preniesol som sa cez to. Jediné, čo ma teraz štve, je to, že ju nemôžem nájsť a potrebujem aby mi podpísala rozvodové papiere. Už sa čaká len na jej podpis. A okrem toho už dlhšiu dobu nemám žiadne správy o Steawovi a začína ma to znepokojovať.“
,,Máš pravdu, to o Megan ti neverím. Hovor si čo chceš, ale ešte si sa cez to nedostal. Odkedy neprišla si sa riadne zmenil a nepáči sa mi ani to, že takmer každú noc sa opíjaš a stále si podráždený. Už mi začínaš pripomínať Chrisa.“
,,S ním ma nezrovnávaj! Som rád, že máme od neho pokoj aj keď aj to ma začína znepokojovať už dlho sme o ňom nič nepočuli.“
,,Máš pravdu, ani mne sa to nezdá. Chris by len tak neprekusol, že si ho zosadil z čela podniku. Mám zlý pocit, že je to len ticho pred búrkou."
,,Dúfajme, že sa mýliš, momentálne mám dosť povinností a nemám čas riešiť ešte aj Chrisa.“
,,Obávam sa, že ho budeš musieť riešiť.“
povedal Andrew, ktorý práve vstúpil do miestnosti.
,,Práve som totiž dostal odkaz, že Chris sa chce s nami stretnúť a niečo nám povedať. A vraj sa chce rozprávať najmä s tebou Daniel.“
Obrázok
Daniel prižmúril oči a odpil si z pohára, ktorý v poslednej dobe držal dosť často v ruke.
,,To by ma teda zaujímalo o čo mu tentokrát zas ide...“

Megan sedela spútaná v reťazoch v tmavej pivnici a mysľou jej kolovalo nespočetné množstvo myšlienok. Premýšľala nad tým ako dlho to ešte vydrží. Už 5 mesiacov bola zavretá v tejto diere. Cítila sa čoraz horšie a slabšie. Takmer celé telo jej zdobili modriny a celá sa triasla, pretože v pivnici, kde ju držali bolo asi len 5 stupňov. Najhoršie na tom bolo, že si uvedomovala, že ju pravdepodobne nikto nehľadá a že asi nikomu nechýba. Boli dni, kedy by bola najradšej zomrela, najmä vtedy, keď sa na nej Chrisovi muži vyburovali a mučili ju. Neraz premýšľala, že to sama skončí, ale potom si vždy spomenula na Daniela a skrsla v nej malá iskrička nádeje, že možno ju predsa len hľadá a dostane ju z tohto pekla. Dni však ubiehali a ona si uvedomovala, že zrejmä nikto kto by ju zachránil nepríde. Zvieralo jej žalúdok a mala čudný pocit, že jej život sa pomaly blíži ku koncu.
Obrázok
,,Tak tu je moja obľúbená, krásna zajatkyňa.“
Megan pozrela hore a uvidela pred sebou známu tvár, ktorú tak veľmi nenávidela. Bol to Chris a ako vždy zlomyselne sa na ňu usmieval a vychutnával si, že ju vidí takto.
,,Musím povedať, že nevyzeráš práve najlepšie.“ povedal a zasmial sa. Megan len mlčky sedela a zvierala pery.
,,Ale no tak, to mi ani nič nepovieš? Nie je s tebou žiadna zábava, Megan. Prišiel som ťa navštíviť a ty len mlčíš, vieš, že to nie je slušné?“
Obrázok
Megan naďalej mlčala. Nechcela sa nechať vyprovokovať a okrem toho bola veľmi slabá.
,,Dobre teda, keď nechceš hovoriť, nemusíš. Možno už dlho ani nebudeš mať možnosť hovoriť. Práve sa rozhodujem, čo s tebou spravím. Plánoval som ťa využiť ako tromf, ale teraz si nie som istý, či to bude práve najlepší nápad. Už som totiž vymyslel niečo lepšie a teraz neviem čo s tebou...Vieš o tom že môj brat má už novú známosť? Možno to bude aj tým, že som sa postaral o to, aby sa k nemu dostal odkaz, že už si si našla novú známosť a že s Danielom nechceš mať už nič spoločné.“
Megan zovrelo srdce a neveriacky pozrela na Chrisa.
,,Áno je to tak ako hovorím...Ako vidíš, nie si nenahraditeľná a môj brat si už stihol nájsť niekoho iného. To ti vravím iba pre prípad, ak ti ostala nejaká nádej, že tu za tebou príde...Okrem toho mám ešte niekoho na kom predpokladám, že Danielovi bude záležať viac ako na tebe, takže ťa prakticky nepotrebujem. Ale len tak ťa zabiť mi príde veľmi jednoduché...Nenapadá ti niečo lepšie, Megan?“
,,Si zvrátený a raz sa ti všetko vráti. Rob čo chceš, je mi to jedno. Kľudne ma zabi aj hneď...“
,,Ale, no tak Meg. Netvár sa tak namosúrene. Dnes som ťa sem ešte neprišiel zabiť. Máš šťastie, dnes som sa celkom dobre vyspal a tak ťa do konca týždňa ešte nechám nažive a potom vymyslím, ako sa ťa zbavím. Zaujímalo by ma aký je to pocit zomrieť s vedomím, že nikomu na tebe nezáleží a že pravdepodobne nikto ani nepostrehne že si mŕtva.“
povedal uštipačne Chris.
,,Raz ten pocit zažiješ a možno skôr ako si myslíš.“ povedala Megan a prinútila sa k úsmevu.
Chris len zaťal zuby a otočil sa na odchod.
,,Uži si posledné dni Meg.“
Chris vedel, že naprie všetkému Danielovi na Megan stále záleží a tešil sa ako si vychutná, keď ho uvidí trpieť a žialiť za Megan.
Megan ostala sedieť a premýšľala nad tým, čo jej povedal Chris. Je pravda, že Daniel má za ňu už náhradu? Snažila sa presvedčiť samú seba, že ju to netrápi no nedokázala to a po tvári sa jej začala kotúľať slza, ktorú nasledovala ďalšia až napokon plakala tak, že nedokázala ani prestať. V hlave jej vírili myšlienky a spomienky na šťastné chvíle, ktoré s Danielom prežila a myslela na to, že už ho pravdepodobne nikdy neuvidí a že Daniel si možno navždy bude myslieť, že ho opustila kvôli niekomu inému. Čo ak ju nenávidí, alebo čo ak na ňu už úplne zabudol? Prinútila sa prestať premýšľať nad vecami, ktoré ju zraňovali a utrela si slzy. Rozhodla sa, že bude silná až do poslednej chvíle a nedopraje Chrisovi aby ju videl úplne zlomenú...

,,Kde si bola?“ opýtal sa Andrew podozrievavo.
Lexi si rozopla kabát a pozrela sa na podráždeného Andrewa. V poslednej dobe chodievala von čoraz častejšie. Prešla ž veľmi dlhá doba odkedy ju Wess zachránil a vpichol jej nejakú látku po ktorej sa jej stav zlepšil, ale vedľajšie príznaky stále nepominuli. Práve naopak, čoraz viac sa to zhoršovalo a Lexi mala pocit, že postupne nad sebou už úplne stráca kontrolu. Mala nočné mory, bola podráždená, agresívna a snívalo sa jej o tom ako ubližuje druhým a spôsobovalo jej to radosť. Niekoľkokrát sa jej dokonca stalo, že v noci vzala do ruky nôž a stála nad spiacim Andrewom. Vždy sa však v poslednej chvíli, ako keby spamätala a nemohla uveriť tomu, čo chcela vykonať. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa snažila Andrewovi vyhýbať a vracala sa domov až neskoro v noci. Mala totiž strach, že by mu mohla ublížiť. Stále sa mu bála povedať o tom, čo sa s ňou deje, pretože ho nechcela zbytočne vystrašiť a zároveň stále dúfala, že sa to zlepší. Nepovedala mu ani o tom, ako raz vonku dokonca napadla jedného muža. Išlo to s ňou dole kopcom a obávala sa, že postupne nad sebou úplne stratí kontrolu a niekomu skutočne ublíži. Andrew videl, že s ňou v poslednej dobe niečo nie je v poriadku a práve preto sa často hádali.
Obrázok
,,Bola som vonku. Mohol by si prestať s tvojim večným výsluchom?! Som unavená, idem spať.“
,,Nikam nejdeš, kým mi nepovieš kde a s kým si bola.“
povedal podráždene.
,,Už som ti povedala, že som bola vonku. Chcela som sa poprechádzať. Nechápem čo ti stále vadí. Ty aj tak väčšinou iba pracuješ so svojim bratom a celé dni si zavretý v pracovni. Ja sa tiež nestarám do toho čo robíš ty, takže ty sa nestaraj o mňa!“
,,Lexi, čo sa to s tebou deje? Toto tvoje čudné správanie, trvá už veľmi dlho. Si si istá, že si v poriadku?“
,,Nemusíš sa tváriť, že ti na mne záleží. Obaja vieme, že jediné, na čom ti záleží, je vaša firma. Stavím sa, že si ž dávno oľutoval, že ma vtedy Wess zachránil a že ma teraz máš na krku...“
,,Prestaň! Mala by si sa konečne spamätať!“
,,Mám dosť tohto nezmyselného rozhovoru. Idem si ľahnúť, nemám náladu strácať tu s tebou čas. Dobrú noc.“

Obrázok
Potom sa zvrtla a odišla. Niečo v jej vnútri malo radosť z toho, že Andrewovi ubližuje, ale druhá stránka jej ja bola zo svojho správania znechutená. V poslednej dobe však u nej začala prevládať tá prvá stránka. Vyšla hore po schodoch a ľahla si do postele.

Samira so Sebastianom sedeli za malým stolom v starom špinavom hotely, kde sa rozhodli túto noc prespať. Odkedy ich pred 5 mesiacmi navštívila Maryem ich životy sa opäť zmenili. Maryem ich zaplietla do niečoho o čom vlastne ani nič netušili. Z ničoho nič sa zjavila pred ich dverami a spolu s ňou aj nejakí muži, ktorí jej chceli ublížiť. Ani netušili ako sa im vtedy podarilo pred nimi utiecť. Všetci traja spoločne utekali a skrývali sa.
,,Môžeš mi konečne láskavo povedať do čoho si zapletená, Maryem?“ opýtala sa jej pred mesiacmi Samira.
,,Bude lepšie ak o tom nebudeš nič vedieť.“
,,To myslíš vážne? Zaplietla si mňa aj Sebastiana do problémov a ani nám neplánuješ povedať prečo a pred kým vlastne utekáme? Uvedom si, že už v tom nie si sama, ale sme v tom všetci traja!“
,,Naozaj bude najlepšie ak o tom budete vedieť čo najmenej...“
,,Nemá význam teraz sa hádať.“
prerušil ich rozhovor Sebastian. ,,Maryem nám zrejmä neplánuje povedať o čo tu ide a zbytočne to z nej ťaháš. Najlepšie teraz bude vymyslieť, čo budeme robiť a kam pôjdeme.“
Obrázok
Teraz tu však sedela Samira so Sebastianom sama a spomínala na ten deň pred 3 mesiacmi, kedy Maryem z ničoho nič náhle v noci odišla. Na stole našli od nej iba odkaz:
,,Takto to bude najlepšie. Mrzí ma, že som vás zatiahla do problémov, dúfam, že mojim odchodom vám dajú pokoj. Majte sa dobre a verím že sa raz ešte stretneme. Maryem.“
Obaja sa však rýchlo presvedčili, že jej odchodom sa nič nezmenilo. Naďalej po nich dvoch niekto išiel. Zrejmä chceli od nich zistiť, kde sa Maryem nachádza, avšak ani jeden z nich to netušil. Bolo skutočne hrozné dennodenne utekať a ani netušiť prečo a pred kým. Ich život sa príchodom Maryem obrátil o 180 stupňov.
,,Ja tomu jednoducho stále neverím.“ povedala Samira. ,,Nemôžem uveriť tomu, že Maryem len tak odišla bez rozlúčky a bez vysvetlenia. Na čo by po tom za mnou vtedy chodila ak by len tak sama odišla? Čo ak sa jej niečo stalo? Musíme ju nájsť. Mám o ňu strach...“
,,Samira, možno by si sa mala zmieriť s tým, že Maryem skutočne odišla. Ak by ju niekto odviedol násilím, tak by sme si to všimli. Boli sme predsa ubytovaní v jednej izbe. Jednoducho uprostred noci niekam odišla a nám nechala na krku problémy...“
,,Mne sa nechce veriť, že by niečo také urobila.“
,,Je možné, že ju predsa len tak dobre nepoznáš.“
,,Je to predsa moja sestra, ja neverím, že by ušla a nás tu nechala bez vysvetlenia o čo tu vlastne ide...“

Vtedy niekto zaklopal na dvere.
,,Kto to je?“ opýtal sa Sebastian podozrievavo.
,,Hotelová služba. Nesiem vám vašu večeru.“
Sebastian vstal podišiel ku dverám a otvoril...

Aria sa mesiace snažila nájsť svojho manžela Steawa. Nemala nijaké peniaze, ani auto a netušila presne ani to, kde sa práve nachádza. Nemal jej kto pomôcť na všetok bola sama. V jednej chvíli si so Steawom plánovali spoločnú budúcnosť a deti a v druhej chvíli bol preč a ona našla len odkaz od Chrisa, ktorý sa rozhodol pomstiť sa za jej zradu. Aria totiž v minulosti pre Chrisa pracovala a mala mu zisťovať informácie o Steawovi a jeho rodine, ale napokon sa do neho skutočne zaľúbila a Chrisa zradila. Ten však zradu neodpúšťa, práve preto uniesol jej manžela a rozhodol sa pomstiť aj jej. Aria poznala špinavé praktiky, ktoré používal Chris a obávala sa toho, že Steaw už môže byť mŕtvy. Rozhodla sa preto nájsť jeho nevlastného brata Daniela ale bez peňazí bolo skutočne veľmi ťažké dostať sa za ním, keďže so Steawom boli na cestách a ona ostala v cudzom štáte úplne sama.
Mobilný telefón pri sebe nemala a ani nevedela, komu by vlastne zatelefonovala. Dopočula sa, že Daniel teraz býva v dome, kde predtým býval Chris a modlila sa, aby tieto informácie boli pravdivé a aby nevošla rovno do Chrisovho domu. Pred bránou stáli ozbrojení muži, ktorí vyzerali nebezpečne.
Obrázok
,,Čo tu hľadáte?“ opýtal sa jej prísne jeden z nich.
,,Idem za Danielom.“
,,Myslíte pána Cartnera?“
opýtal sa jej.
,,Áno, presne“ odpovedala Aria. Doteraz si totiž nedokázala spomenúť na jeho pravé priezvisko.
,,Je mi ľúto, ale nemá čas.“
Aria si uvedomovala že to nebude len také ľahké. Koniec koncov vyzerala hrozne. Mesiace sa túlala ani nevedela kade, prespávala vonku a živila sa len tým, čo si ukradla. Okamžite vedela, že v takomto stave ako vyzerala ju k nemu len tak nepustia.
,,Vy mi nerozumiete. Je to dôležité! Musím s ním hovoriť!“
,,Už som povedal, že nemá čas. Radšej odíďte, kým vás neodvezieme preč násilím.“

Aria sa však neplánovala len tak vzdať. Vedela, že keď prišla až sem, tak sa k Danielovi dostane nech to stojí, čo to stojí a preto začala kričať.
,,Buď ticho!“ zreval na ňu jeden muž a vylepil jej facku až padla k zemi. Aria sa však nevzdávala a naďalej kričala. Muž ju schmatol a začal ju ťahať preč, čo najďalej od domu.
,,Čo je to tu za rozruch?“ ozval sa za ňou hlas a ona pred sebou uvidela stáť nejakú ženu.
,,Pustite ju!“ povedala Daisy.
,,Ale pani, robí tu zbytočné problémy. Vyriešime to a odvedieme ju preč.“
,,Povedala som, aby ste ju pustili!“

Muž neochotne Ariu pustil. Bolo vidieť, že nerád plní príkazy od ženy, ale nemal na výber.
,,Čo tu hľadáte?“ opýtala sa jej Daisy.
,,Musím hovoriť s Danielom. Je to dôležité. Ide o jeho brata.“
,,O Chrisa?“
,,Vlastne aj o neho, ale najmä o Steawa. Daniel musí vedieť čo sa stalo.“

Daisy jej pomohla vstať a spolu vykročili do domu. Potom sa však ešte otočila na muža, pri bráne.
,,A čo sa týka vás, ešte sa s vami porozprávam o vašom hrubom správaní.“ povedala Daisy a vykročila k domu.

Obrázok
Daniel sedel opäť vo svojej pracovni, popíjal a pri tom premýšľal nad Megan. Napriek tomu, že ho navždy opustila stále na ňu myslel a myšlienky na ňu si vyháňal pitím. Pred časom si našiel novú známosť, ale len pre to, aby sám sebe dokázal, že Megan nepotrebuje a že sa dokáže pohnúť ďalej, no bola to lož. Hoci Rebeca, bola veľmi pekná, necítil k nej prakticky nič. Z jeho úvah ho vytrhlo klopanie na dvere.
,,Povedal som, aby ma nikto nerušil!“ zreval Daniel, no dvere sa aj tak otvorili a dnu vstúpila Daisy.
,,To ma mrzí, ale je to dôležité.“
Daniel zagánil na sestru a vtedy do miestnosti vstúpila Aria.
,,Ahoj.“ pozdravila ho.
Daniel prudko vstal zo stoličky až sa mu takmer podlomili nohy, zrejme od toľkého pitia.
,,Aria? Čo tu robíš? A kde je Steaw? Mali ste byť predsa na svadobnej ceste.“
,,To sme aj boli, ale potom...“
Arii sa začali po tvári kotúľať slzy.
,,Potom čo?“ opýtal sa Daniel a pristúpil k nej bližšie.
,,Pred pár mesiacmi Steawa uniesli. Snažila som sa ťa nájsť už dávno, pretože si jediný, kto mi môže pomôcť, ale nevedela som sa k tebe dostať skôr, pretože som pri sebe nemala žiadne peniaze...“
,,Uniesli? Kto to bol?“
,,Našla som na stole tento odkaz.“
Aria vybrala zdrap papiera z vrecka a podala ho Danielovi.
,,Myslela si, že som zabudol na tvoju zradu? Najskôr sa však porátam s tvojim mužom, aby som ťa pred smrťou videl trpieť. Chris“
,,To som si mohol myslieť. Bolo mi hneď čudné, že sa len tak stiahol. Vyzerá to, že zdanlivé prímeria sa skončilo a začala sa vojna.“
povedal Daniel a dopil zvyšok obsahu, ktorý mu ostal v pohári.
,,Daisy, vezmi Ariu do izby a daj jej nejaké čisté šaty. Ja zatiaľ nájdem Chrisa.“
Obrázok
,,Niekto tu spomenul moje meno?“ ozval sa známy hlas a vo dverách stál Chris ako vždy s podlým úsmevom.
,,Ale, ale koho to tu vidím. Moja malá zradkyňa. A kde máš manžela?“ spýtal sa ironicky.
,,Ty špina!“ ozvala sa Aria, vybehla na neho a začala ho päsťami udierať do hrude.
,,Radšej s tým prestaň maličká, lebo si ublížiš.“ povedal s úsmevom Chris.
,,Kde je Steaw!? Čo si s ním urobil?!“
,,Tvoj manžel si musí odpykať tvoju zradu. Neboj potom príde čas aj na teba. Ako vidím, už si môjmu bratovi stihla povedať to, kvôli čomu som za ním prišiel a pokazila si tým moje prekvapenie, ale čo už.“
,,Kde je Steaw?“
opýtal sa Daniel s kamenným výrazom v tvári.
,,Všetko sa dozvieš včas, braček. Teraz by sme sa však mali porozprávať o tom, čo si ochotný spraviť pre to, aby si svojho nevlastného brata ešte niekedy videl. A mal by si sa rozhodnúť veľmi rýchlo, pretože podľa v akom stave bol naposledy usudzujem, že už asi veľmi dlho nevydrží.“ usmial sa zlomyselne Chris.
,,Daisy, vezmi Ariu a nechajte nás osamote.“
,,Nie! Neodídem, kým sa nedozviem kde je.“
zvolala Aria.
,,Povedal som, aby ste nás nechali osamote!“ zagánil Daniel a Aria napokon neochotne vyšla z miestnosti a zavrela za sebou dvere.
,,Tak hovor, čo chceš za to, že sa Steawovi nič nestane?“ opýtal sa Daniel.
Chris sa len usmial a vychutnával si, že má opäť raz prevahu.
,,Skús hádať, braček...“

Ella sedela na pohovke a na rukách držala už takmer ročného chlapca. Jeho meno nevedela a tak ho volala Ben. Tento malý chlapec bol to jediné, čo ju celé tie mesiace držalo pri živote. Vedela, že ju potrebuje a že sa nemôže vzdávať najmä kvôli nemu. Prinášal jej do života aspoň trochu radosti a starala sa o neho ako o vlastného syna. Keď ju John pred 5 mesiacmi odviezol aj s malým preč, zaumienil si, že budú spolu žiť ako rodina. Kúpil im dom na odľahlom mieste, aby nelákali pozornosť zvedavým susedom a tváril sa, ako keby bolo všetko v poriadku a ako keby boli rodina. Ella z neho mala strach a mala pocit, ako keby prišiel totálne o rozum. Zo začiatku sa vzpierala, ale zistila, že je to zbytočné a že ho tým len vyprovokuje a preto sa po týždňoch poddala a hrala s ním túto zvrátenú hru, aby ho aspoň udržala kľudného. Zároveň mala nádej, že John raz urobí chybu a že ona aj s malým utečú. Doteraz však žiadnu chybu neurobil. Napriek tomu, že bol nepochybne narušený, bol veľmi ostražitý. Dvere sa odomkli a dnu vstúpil John.
Obrázok
,,Ahoj láska, ako si sa dnes mala?“ opýtal sa Elly a pobozkal ju.
,,Ako vždy.“ odvetila stroho Ella.
,,A čo malý?“
,,Malý sa má dobre.“
,,To som rád. Som hladný, večera je už hotová?“
,,Áno uložím malého spať a pôjdem ti naložiť.“
,,V poriadku počkám v kuchyni.“
povedal John a odišiel.
Ella si vydýchla. Vyzeralo to, že má celkom dobrú náladu. Nenávidela, keď bol agresívny. Bývalo to najmä vtedy, keď malý plakal a nemohla ho utíšiť. Vtedy mala občas pocit, že ho John zabije.
,,Utíš už konečne toho zasrana!“ reval často na ňu a vtedy vyzeral naozaj nebezpečne.
Ella uložila malého a vošla do kuchyne, kde naložila Johnovi večeru.
,,Vidíš Ella, vravel som ti, že budeme rodina. Dúfam, že už si si konečne zvykla a prestaneš vyvádzať hlúposti ako na začiatku. Nezabúdaj totiž, že v hre nie je iba tvoj život. Tebe neplánujem ublížiť, ale mysli vždy na malého. Dieťa si dokážem zaobstarať hocikedy a tento malý nie je na svete jediný. Okrem toho, ak by sa mu náhodou niečo stalo, vychutnal by som si pohľad na Wessa.“
Obrázok
Pri jeho slovách Ellu zamrazilo. Nemohla uveriť tomu, ako môže byť až takýto bezcitný a uvažovať nad tým, že ublíži nevinnému bezbrannému dieťaťu.
,,Toho malého sa ani nedotkneš! Sľub mi to, John“
,,Pokoj, pokoj láska. Všetko je to iba v tvojich rukách. Pokiaľ sa budeš správať slušne a nebudeš sa o nič pokúšať tak sa tomu decku nič nestane. Ale stačí iba jedna jediná malá chybička a s radosťou sa ho zbavím a na svedomí ho budeš mať ty. Dobre si to zapamätaj, skôr než bude neskoro.“
Ella ťažko preglgla a odišla umývať riad. Spomenula si, ako sa jej prednedávnom podarilo konečne poslať po jednej osobe, ktorá ich občas navštevovala odkaz. Boli to ich vzdialení susedia a boli to jediné osoby, s ktorými sa stretávali. John totiž Ellu nepúšťal preč a nespúšťal ju z očí. Raz pri jednej návšteve sa predsa len naskytla príležitosť a Ella poprosila susedku aby odovzdala odkaz. Netušila, či jej môže veriť, ale nemala na výber. Od tej doby sa s ňou nestretla a preto netušila, či odkaz odovzdala. Obávala sa aj toho, že John na to príde a ublíži malému.
,,A mimochodom. Zabudol som ti povedať, že ešte tento týždeň odtiaľto odídeme.“
,,Čože?“ zarazila sa Ella a začalo jej prudko búšiť srdce. Je možné, že sa to dozvedel? Vie John o tom, že poslala odkaz o tom kde sa nachádza?
,,Ako som povedal. Sme tu už dlho a nechcem riskovať. Začni baliť veci. Čoskoro nás čaká nový domov.“
Ella premýšľala nad tým, čo urobí. Potrebovala viac času. Ak bol jej odkaz odovzdaný, určite čoskoro niekto príde a dostane ich preč. Nevedela čo urobí, ale vedela jedno. Musí získať viac času a presvedčiť Johna, aby tu ešte ostali, tak aby nevytušil, že má niečo zaľubom...

Alice nasadla do auta a zabuchla za sebou dvere. Na Wessa sa ani nepozrela a celú cestu bola ticho. Pár minút pred ich domom, zazvonil Wessovi telefón. Rozhovor netrval ani minútu, ale Alice podľa jeho výrazu usúdila, že išlo o niečo dôležité.
Obrázok
,,Kto to bol?“ opýtala sa ho.
Wess zastavil na kraji cesty auto a otočil sa k nej.
,,Alice, ja...Nechcem ti dávať falošné nádeje, možno, že...“
,,No tak už hovor! Kto to bol?“ skočila mu do rečí
,,Neviem kto to bol. Tá osoba sa mi nepredstavila. Len mi povedala, že má informácie o našom synovi a že mi ešte zavolá aby sme sa dohodli čo sme ochotný za túto informáciu urobiť.“
Alice zovrelo srdce. Po takej dlhej dobe v nej opäť skrsla nádej, že svojho syna ešte uvidí.
,,Neviem ako ty, ale ja som ochotná za tú informáciu aj zomrieť.“ povedala Alice.
,,Tak to sme dvaja“ povedal Wess a naštartoval auto.

Pred dverami stál vysoký, mocný muž s pištoľou v ruke, ktorý okamžite namieril na Sebastiana. Samira zbledla a nevedela, čo má robiť.
,,Asi ste si na večeru objednali niečo iné, ale musím vás sklamať.“
,,Čo od nás vlastne chcete?“
opýtala sa Samira.
,,Nebuď taká zvedavá, maličká. Všetko sa dozvieš včas. Okrem toho, potrebujem iba teba jeho nepotrebujem.“ povedal muž a namieril na Sebastiana.
,,Nechajte ho!“ vykríkla Samira. ,,Pôjdem s vami kam chcete len ho prosím vás nechajte a neubližujte mu!“
,,Myslíš, že som taký sprostý a nechám za sebou svedkov? Okrem toho sa stavím, že by sme ho čoskoro mali v pätách. Môžeš mu povedať posledné zbohom.“
,,Nie neubližujte mu!“ vykríkla a pozrela do Sebastianových oči.
V tú chvíľu zaznel výstrel a guľka trafila Sebastiana priamo do hrudníka. Samira vykríkla a rozbehla sa k bezvládnemu Sebastianovi, ktorý ležal na zemi v kaluži krvi.
,,Sebastian!“
Obrázok
,,Dosť bolo dojemných chvíľ. On ti už neodpovie. Teraz vstávaj! Čaká nás dlhá cesta.“
Muž schmatol Samiru za ruku a ťahal ju preč. Aj napriek jej vzpieraniu sa ju dotiahol do auta, naštartoval a vyrazili preč...

Do reality ju opäť prebral až výkrik. Boli tri hodiny ráno a Lexi stála vonku na okraji lesa. Nechápala ako sa sem dostala a na čo sem vlastne prišla. Bolo to celé čudné v jednej chvíli ležala v posteli a sníval sa jej opäť jeden z jej hrozných snov a v druhej chvíli stála tu. Vôbec si nevedela spomenúť, kedy vstala z postele a prišla až sem. Snívalo sa jej o nejakom mužovi. Do jeho tváre však nevidela a netušila o koho vlastne ide. Vedela len, že mu plánuje spraviť niečo zlé. Vzala nôž, bodla ho a muž padol k zemi. V tú istú dobu zaznel výkrik a ona sa prebrala a zistila, že stojí vonku. Pomaly sa spamätala a vtedy jej zrak padol na jej ruky. Boli celé od krvi a na zemi ležal nôž. Lexi zbledla od hrôzy a vystrašene pozrela na zem, kde ležal v kaluži krvi nejaký muž, ktorému kvôli tme nevidela do tváre. Od hrôzy vykríkla a nemohla uveriť tomu čo sa stalo. Takže to nebol žiaden sen. Je možné, že práve niekoho skutočne zabila?
Obrázok

VAŠE ÚLOHY:
1. Je to iba štartovné kolo, takže moje nápady sú ešte obmedzené :D ale zaujímalo by ma aké máte pocity z nového kola?
2. Čo vás najviac prekvapilo?
3. Aký máte pocit z Lexi a z jej stavu? Komu podľa vás ublížila a myslíte, že je tá osoba mŕtva?
4. Čo podľa vás bude žiadať Chris od Daniela? Bude s tým Daniel súhlasiť?
5. Je podľa vás Sebastian mŕtvy? Chýbala by vám jeho postava v hre? Kam podľa vás odvezú Samiru a prečo?
6. Aký máte názor na Johna a na situáciu v ktorej je Ella?
7. Myslíte, že Megan má šancu dostať sa zo zajatia? Pomôže jej podľa vás niekto?
8. Myslíte, že Steaw prežije?
9. Ktorej postavy (aj vedľajšej) by ste sa najradšej raz a navždy zbavili :D?
10. Aký máte názor na Danielovo správanie?
11. Ak sa vám chce môžete napísať krátke pokračovanie (ak nie tak aspoň napíšte že to nepridáte aby som mohla začať písať nové kolo :) )
12. Oblečte svoju lady podľa toho v akej situácií sa práve nachádza a čo ju najviac vystihuje.

Ak sa vám nechce čítať celé kolo, nemusíte odpovedať na všetky otázky. Bola by som rada, ak by ste úlohu stihli pridať do nedele 5.7., pretože hra bude len cez leto tak aby sme toho stihli čo najviac :) Ak nestihnete nevadí. Zatiaľ sa majte pekne :)
Veronika4495

Poslaťod Evinka » Uto Jún 30, 2015 2:28 pm

1+2. Myslím, že si začala skvele ako vždy, pútavé príbehy.. Najviac ma zaujíma, ako dopadne Alice a Wess s malým.. či sa Elle podarí Johna nejak zdržať.. a ďalej koho Lexi zabila :D

3. Ak nie je mŕtva tak jej veľa asi nechýba, bohvie... no každopadne tie jej sny su realne a ona je nejaka namesačna alebo čo.. podla mna by sa o tom mala s niekym porozpravat.. ak nie s Andrewom tak nejakou kamaratkou..

4. No čo asi.. isto dačo s Megan, bud zabije Steawa alebo Megan... v dalsom dieli to vidim na dobry myslienkovy monolog Daniela :D byť či nebyť :D .. a či s tym bude suhlasiť? Jasne že nie, taku ponuku by mu snaď Chris ani nedal :D

5. Či je mŕtvy. Podľa mňa hej.. Až tak moc by mi nechýbala, ale tak Samire určite áno... Nejakú veľkú úlohu tu nemal a jeho smrťou sa možno v Samire prebudia nejake temnejšie stránky :D Takže zaujímavá dramatizácia príbehu.

6. No k tomu nie je čo povedať.. John je jednoducho narušený, chudinka Ella, neviem čo by som robila na jej mieste.. aj keď dieta nie je jej, žiť s vedomim ze by jej "partner" dokazal zabit nieco tak nevinne ako je dieta?

7. Tak, umrieť ju zrejme nenechaš, takže dakto jej časom bude musieť pomocť :P :D

8. Bude musieť prežiť :D Hadam zo mna neurobis bezdomovca :DDDD

9. Tak je pekne povedať Chris..ale potom by ten pribeh stratil na iskre.. takže nevime ti takto povedať.. Niektore pribehy su zaujimavejsie, niektore menej.. Ale aby som niekoho zabijala, nie :D

10. Myslim, že Daniel nie je v lahkej situacii, prišiel o ženu, uniesli mu brata... A nie len tak hocikto, ale jeho vlastny brat. Nečdujem sa, že to kompenzuje pitím.

11. Rada by som ti niečo napísala, ale momentálne som v takej bezbrannej situácii, že asi nič nevymyslím..
My lady is: Evinka
Evinka

Poslaťod enny » Uto Jún 30, 2015 8:52 pm

1. zaujímalo by ma aké máte pocity z nového kola?
Nové kolo začalo výborne,s novými zápletkami,takže sa máme na čo tešiť :lol: ako vždy,si skvelá,
rozbehla si to úplne bravúrne ;)
že sa zapojilo menej dievčat...ale nevadí,hlavne,nech majú chuť písať :D
3. Aký máte pocit z Lexi a z jej stavu? Komu podľa vás ublížila a myslíte, že je tá osoba mŕtva?
Jej choroba je určite vážna.Urobila chybu,keď to držala v tajnosti.Andrew by jej pomohol nájsť nejakého špecialistu,čo by ju vyliečil.Takto ho možno zabila,alebo v najbližšej budúcnosti zabije :cry:
Chris chce rozhodne nad Danielom aj ostatnými vládnuť.A keď nevidí iné východisko,ubližuje všetkým naokolo,aby svoje víťazstvo dosiahol násilím.Ak povie Danielovi pravdu o Megan,Daniel urobí všetko preto,aby ju zachránil.Aj keď to zakrýva,stále mu na nej záleží...
5. Je podľa vás Sebastian mŕtvy? Chýbala by vám jeho postava v hre? Kam podľa vás odvezú Samiru a prečo?
Chudák,videla som ho umrieť,aj keď sa mi to nechce veriť,je to tak...bude mi neskutočne chýbať,ale toto si niekto odpyká!!!!!!Kam ma vezú,ma nezaujíma,chcem sa vyslobodiť a aj sa vyslobodím,pomstím sa :evil: a potom môžem umrieť.Život pre mňa stratil zmysel :cry:
John je šialenec,psychicky narušený človek,ale tam,kde netreba,mu to extrémne páli...je veľmi prefíkaný a podkutý,ťažko mu Ella prejde cez rozum.Aj keď jej držím palce,zaujímavé by bolo,keby jej to s tým lístočkom vyšlo ;)
7. Myslíte, že Megan má šancu dostať sa zo zajatia? Pomôže jej podľa vás niekto?
Podľa mňa je niekde v blízkosti zavretý aj Steaw-možno sa im podarí spoločnými silami ujsť...
určite prežije,má silnú vôľu žiť a tá robí niekedy zázraky :lol:
ťažko povedať,vyzerá to zatiaľ na Sebastiána(chudáčik môj :( )
čudujem sa,že uveril Chrisovi....ale ak to bol anonymný lístok,že si našla iného,zas sa čudujem,že si to neoveril...takže je podľa mňa veľmi naivný :roll:
11. Ak sa vám chce môžete napísať krátke pokračovanie

Prebrala som sa na neznámom mieste.Bola to miestnosť s malým zamrežovaným okienkom,v kúte trocha slamy a vedro na potrebu :( .Keď som si uvedomila,čo sa stalo predtým,zaliala ma ostrá bolesť v duši-Sebastián,môj drahý Sebastián....už nežije!!!!!Videla som,ako ostal ležať,ako v ňom vo chvíli vyhasol život-omyl je vylúčený,aj keď sa mi to nechce veriť! :cry:
Vzápätí sa do môjho srdca vliala neskutočná nenávisť,až som sa toho pocitu zľakla,nikdy v živote som nič také necítila.
Nenávisť-ku komu vlastne?K tým prekliatym chlapom-veď oni ho zavraždili....vtom sa ale na svet dralo poznanie-oni si konali len svoju-aj keď hroznú-povinnosť!Za toto všetko môže.....MERYEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie!...a predsa ÁNO!!!!!!To ona!Vedela,že nám prinesie problémy!Teraz sa mi to vyjasnilo-preto tak nečakane zmizla,chcela,aby šli po nás,chcela sa stratiť prenasledovateľom!!!!! Takmer som znova omdlela od hrôzy pri tomto poznaní,musela som si sadnúť...vzápätí som ale vyskočila a behala po miestnosti ako šialená.Kričala som,nech ma pustia,búchala som do nepriestrelných dverí...ale márne.Do rána som nezažmúrila ani oka,neplakala som,ale som zúrila-na seba,na vrahov,na všetko...ale najviac na Maryem.Sľubovala som jej takú krutú pomstu,akú smrteľník ešte nezažil,vyhrážala som sa štyrom hluchým stenám....až ma našlo ráno,opuchnutú,vyčerpanú....úplne zmenenú na nepoznanie.
V tú noc sa mi hlavou mihli všetky spomienky na naše detstvo-sestra bola vždy rebelka,vždy ona sa dostávala do problémov.A ja?Ja som sa snažila byť slušné a rozumné dievčatko,aby z nás rodičia neprišli o rozum.Veľa sestriných chýb som zakrývala,tajila pred rodičmi...a čo z toho? Moja skutočná povaha zatiaľ driemala potláčaná hlboko vnútri....ale teraz vybuchla plnou silou o to horšie.
Dvere sa otvorili,vstúpili tí dvaja chlapi,ozbrojení až po uši.Niesli mi aj trochu jedla,to som hneď odhodila a vybuchla som:
"čo odo mňa chcete?Kedy mi to konečne poviete?" Oni sa začali rehotať a jeden cez druhého robili akési narážky,z ktorých som vyrozumela asi toľko,že ma to držia ako návnadu a postarajú sa,aby sa o mne Maryem dozvedela a vydala sa im do rúk za moju slobodu.Vyskočila som a dobre,že som jednému z nich nevylepila facku! " Nenávidím vás,ste hnusné svine,ale robíte si len svoju špinavú robotu!Nechápete,že Maryem vás preľstila,že ona vám nás vydala napospas svojim tajným útekom a nikdy,počujete-NIKDY sa kôli mne nevráti!!!!! Ja ju ale nájdem,nech by bola aj na mesiaci-vy ma ešte nepoznáte-dajte mi možnosť nájsť ju a potom sa dobrovoľne vrátim,potom ma môžete aj zabiť-počujete?"
Oni,silní chlapi,stáli ako soľné stĺpy....potom im došlo,že vravím pravdu.Uškrnuli sa,zašemotili niečo,že sa musia dohodnúť so šéfom-a zmizli.Úplne vyčerpaná som sa hodila na slamu a ....asi som zaspala.Keď som sa prebudila,stál nado mnou úplne neznámy chlap.Vyskočila som.On začal:"Pokoj,maličká.Urobíš nám dobrú službu,ak nám sestričku nájdeš.Ja viem,že ty to dokážeš.Vystopuješ ju a hneď nám zavoláš,jasné?Za túto láskavosť ti darujeme život-ale len vtedy,ak sa k nám pridáš,čo je samozrejmé,že urobíš,keď nás bližšie spoznáš ha-ha-haaaaaaaa Možno si u nás nájdeš aj nejakú partiu-krajšieho,ako bol ten tvoj..." "Prestaňte!!!!!!!!!!!!"skríkla som naňho."Ale,nemysli si,že nám ujdeš,my ťa nájdeme všade,počuješ?"pokračoval,akoby nič."Neujdem,môj život stratil zmysel...už túžim len po jedinom-po pomste!"
On sa zasmial:"Výborne zlatko,takých ľudí tu potrebujeme!Teraz si zajedz,o hodinu ťa Jim zavezie ,kam budeš chcieť,peniaze aj mobil ti dám,ostatné je už na tebe!"

Osamela som,snažila som sa jesť a nabrať síl,no mimochodom som si všimla na ruke malú ranku-bola zašitá jedným stehom.Pomyslela som si,že ma ošetrili,keď som bola v bezvedomí,asi som bola poranená z toho,čo som sa bránila.
Viac pozornosti som jej už nevenovala.Nevedela som,že v budúcnosti sa mi môže stať osudnou......

12. Oblečte svoju lady podľa toho v akej situácií sa práve nachádza a čo ju najviac vystihuje.
keď ma unášali a ja som s nimi bojovala,bránila sa,riadne mi dotrhali šaty,na viacerých miestach a na tvári ma doškriabali a dobili...dokonca mi zaviazali okolo úst šatku,aby som nekričala,ba aj topánka sa mi vyzula :cry: aspoň sa mi trochu podarilo uvoľniť povraz okolo rúk-a v tejto situácii ma vidíte ;)
Obrázok
Naposledy upravil enny dňa Str Júl 01, 2015 9:00 pm, celkovo upravené 1
enny

Poslaťod elisabeth.hard » Str Júl 01, 2015 7:43 pm

1. Je to iba štartovné kolo, takže moje nápady sú ešte obmedzené :D ale zaujímalo by ma aké máte pocity z nového kola?
Ja som sa veľmi tešila na túto hru. Veľmi sa mi páčilo aj nové kolo, všetko sa trochu objasnilo od posledného kola. Toto leto bude asi znova super, keď nám ho bude spríjemňovať táto hra :)
Ja ani neviem, tu sú vždy také zvraty, že ma ani nič veľmi neprekvapuje :D Ale napr. to že Daniel tak naivne uveril tomu, že Megan si našla niekoho iného. Taktiež ma prekvapilo to, že Wess dal zavrieť Alice do liečebne a pritom vtedy ho najviac potrebovala.Som zvedavá ako sa bude ďalej vyvíjať ich vzťah.
Lexi sa vplyvom tých látok čo do nej pichali veľmi zmenila. Mala to určite povedať Andrewovi, že niečo nie je v poriadku. Aj ich vzťah preto teraz tak vyzerá. Neviem komu mohla ublížiť, ale určite je to hrozné a má teraz z toho výčitky svedomia. Snáď sa ešte podarí toho človeka zachrániť.
Podľa mňa chce Chris buď Daniela (niečo ako výmena za Steawa). Alebo chce znova "vládnuť" ich rodinnému podniku, to je veľmi pravdepodobné. Neviem či s tým Daniel bude súhlasiť, ale ak by Chris spomenul Megan, som si istá, že vtedy by urobil čokoľvek, len aby ju ochránil.
Samira ho miluje a určite to pre ňu bola obrovská rana. Vidieť tam svoju lásku a ona mu nemôže pomôcť. Osobne by mi táto postava v hre nechýbala. Od Maryem to bolo veľmi sebecké, že len tak prišla k nim, ohrozila ich a nakoniec utiekla. Neviem kam Samiru vzali, ale možno sa tam stretne aj s Maryem a všetko sa konečne vysvetlí.
John sa správa ako totálny psychopat. Odkedy som ho spoznala zmenil sa na nepoznanie. Vôbec to už nie je ten človek, ktorého som milovala. Veľmi mi ublížil. A teraz tá hra na rodinu ? To je niečo strašné. Dúfam, že ten odkaz pomohol a niekto nás príde zachrániť.
Dúfam, že Megan sa zo zajatia dostane. Snáď sa to nejak dozvie Daniel alebo niekto kto by ju dokázal zachrániť.
Tak to vôbec netuším. Snáď áno, lebo Aria by potom už nemala nikoho.
Väčšina by si asi priala zbaviť sa Johna, ale tak pravdupovediac bez neho by to nemalo tú iskru :D. Ale ak mám povedať koho sa zbaviť, tak asi Sebastiana.
Tak v podstate sa to dalo čakať. Opíja sa pre to lebo chce zabudnúť na Megan, ale tak to proste nefunguje. Je to divné, že len tak uveril, že Megan ho opustila. Snáď sa čoskoro dozvie pravdu a budú spolu konečne šťastní.
11. Ak sa vám chce môžete napísať krátke pokračovanie
Ako zvyčajne som trávila s Benom popoludnie zatvorená v našom dome. Zo dňa na deň som sa stala jeho mamou a vôbec to nebolo jednoduché. Už od začiatku sa mi John vyhrážal, že mu ublíži ak sa o niečo pokúsim a tak som len poslušne plnila jeho príkazy a správala sa ako vzorná (falošná) „manželka“.
John len asi pred polhodinou odišiel do mesta niečo vybaviť a tak sme ostali v dome sami. Pripravil mi však prácu, mala som začať baliť veci do vopred pripravených škatúľ. Malý zaspal a ja som teda začala baliť. Nevedela som čo mám robiť, konečne sa mi podarilo poslať odkaz a znova sme sa mali sťahovať. Bolo to hrozné, nevedela som to zastaviť. Zrazu ma z myšlienok vytrhlo zvonenie zvončeka pri vchodových dverách, už tak dlho som to nepočula, že som sa až zľakla. Z okna som zahliadla, že to je Grace – tá žena, ktorá mala odovzdať odkaz. Veľmi som sa potešila, že je tu a snáď aj s dobrými správami. Nemala som kľúče od vchodových dverí a tak som jej cez okno naznačila nech ide k zadným dverám. „Grace, tak rada ťa vidím ! Tak čo ? Podarilo sa ti zatelefonovať tomu mužovi ?“
„Upokoj sa Ella, áno volala som mu, tomu Wessovi. Povedala som mu, že jeho syn žije a že mu ešte zavolám ak budem mať niečo nové. Ella, vôbec tomu nerozumiem, o akého syna tu ide ? Azda o Bena ?“ Nevedela som čo je mám povedať a tak som zaklamala: „Vieš, Wess... to je jeho biologický otec, Ben je totiž adoptovaný a John nechce, aby sme sa s tými ľuďmi priatelili a tak som len chcela, aby sa nebáli a vedeli, že malý je v poriadku...“, dúfala som, že mi uverila, aj keď to neznelo veľmi presvedčivo.
„Aj tak sa mi na tom niečo nezdá, ale je to vaša vec a som rada, že si ku mne úprimná.“
„Mohla by si ešte prosím pre mňa urobiť jednu láskavosť ?“ , Grace prikývla a ja som teda pokračovala: „ Túto obálku by som potrebovala odoslať Wessovi, sú tam nejaké fotky a list. Nemôžem to poslať ja, lebo John by to zistil a ani veľmi nechodíme do mesta. Prosím pošli to a zavolaj ešte raz Wessovi, veľmi si to cením Grace.“ Bola to jediná osoba, ktorej som aspoň trochu dôverovala a mala pocit , že je moja priateľka. „Tak dobre, Ella. Pošlem to a ešte sa zastavím. Dávaj si pozor,“ usmiala sa a vybrala sa preč. Tá rada nakoniec ma dosť zaskočila, no nebrala som to príliš vážne.
...
„Tak aký si mala deň láska ?“ opýtal sa ma John pri večeri. „Myslíš to vážne ? Aký som asi mohla mať deň ? Celý čas som tu zatvorená...“
Obrázok
„Si rozkošná, keď sa takto nazlostíš,“ usmial sa tým jeho typickým úsmevom: „Mám pre teba skvelé správy. Dnes keď som bol v meste som nám kúpil letenky a už o dva dni odtiaľto odídeme do nového domu, na nové miesto. Bude sa ti tam páčiť.“
„To si nemyslím. Hráme sa tu na nejakú dokonalú rodinu a pritom to celé je... John si chorý, prečo toto celé musíš robiť ? Ja už nevládzem takto žiť, konečne som chcela začať odznova, no ty si to znova všetko zničil,“ do očí sa mi tlačili slzy, no čo najviac som sa snažila potlačiť to.
Videla som ako sa John zhlboka nadýchol a snažil sa čo najviac kontrolovať: „Ella, chceš zničiť našu rodinu ? Ja sa tu celý čas snažím a ...“ chcel pokračovať no ja som to už viac nedokázala počúvať: „ Si chorý,“ povedala som a odišla od stola. Išla som do detskej izby a sledovala spiaceho Bena a stále si opakovala, že to kvôli nemu musím zvládnuť.
...
Na druhý deň ráno vonku hrozne pršalo. John už sedel vo svojej pracovni a čítal si noviny. „Už si sa upokojila, láska ? Včera si nebola v najlepšom stave.“
„Nie, to som nebola. Máš pravdu, ale už som v poriadku,“ už aj ja som sa začínala cítiť ako totálny blázon. S malým sme išli dole do obývačky a tam sme sa hrali. Bol veľmi rozkošný. V zábave nás vyrušilo len klopanie na dvere, skoro to nebolo počuť. Nechala som Bena pri hračkách a išla som otvoriť, v dverách bol už aj kľúč. „Ahoj, Ella. Len som ti prišla povedať, že som Wessovi volala a poslala aj tú obálku, ktorú si mi dala. Tak snáď som ti pomohla.“ Grace stála s dáždnikom pred dverami a milo sa na mňa usmievala. „Ani nevieš, aká som ti vďačná. Veľmi si mi pomohla. Bude mi to tu chýbať.“
„Ako to myslíš?“ prekvapene sa na mňa pozrela. „Vieš, my sa sťahujeme, už zajtra. Bolo to na rýchlo,“ zrazu sa tam zjavil John a objal ma okolo pása: „ Ahoj Grace, čo tu robíš ? Nejdeš ďalej ? Ako sa má Phil?“ „Ďakujem, Phil sa má dobre. Nie, nejdem ďalej, ponáhľam sa, len som išla okolo a chcela som vás pozdraviť.“ Johnovi sa to veľmi nezdalo, no i napriek tomu len pokýval hlavou. „Tak fajn, rada som vás videla, aj vy mi budete chýbať. Po dlhom čase sme mali aj s Philom susedov ,“ zasmiala sa a na rozlúčku nám zamávala.
„Čo to malo znamenať ? Ty si jej vytárala, že sa sťahujeme ?“ opýtal sa ma John už menej príjemným hlasom. „Povedala som snáď niečo zlé ? Veď je to pravda a komu by to len ona povedala ?“
„Ach, Ella, si taká naivná... Choď radšej k tomu decku a ak ešte niekto príde, neotváraj.“
...
Bolo neskoré popoludnie a ja som balila ďalšie veci, John znova niekam odišiel a tak som bola v dome sama s Benom. Bola som rada, že Grace sa podarilo spojiť s Wessom a dúfala som, že list dostane čo najskôr. Z okna som zbadala auto prichádzajúce k nášmu domu, myslela som si, že to je John, no pri dverách sa zrazu objavil Phil : „Ahoj Ella. Prosím nie je u vás Grace ? Ja...bojím sa o ňu, celý deň mi nedvíha telefón a neviem kde by mohla byť,“ celá som hneď stuhla, mohlo sa jej niečo stať? Len som krútila hlavou : „Bola tu ešte ráno, chvíľu sme sa rozprávali a potom niekam bežala...Naozaj neviem kde by mohla byť.“ Phil prikývol : „ Aj tak ti ďakujem, idem domov či sa náhodou nevrátila.“
...
„John...Dnes tu bol Phil. Pýtal sa či sme nevideli Grace,“ povedala som mu, keď sme išli spať. „A čo si mu povedala ?“ „Nič, len to, že tu bola ráno a neviem kde by mohla byť.“ „Dobré dievča,“ pobozkal ma na čelo a potom zhasol nočnú lampu. Celé sa mi to nezdalo, tá jeho reakcia.
V noci som sa zobudila na to, ako malý plače. Vstala som hneď z postele, natiahla na seba župan a išla do detskej izby. „Do riti ! Nenávidím to decko, prosím urob niečo Ella!“ zvrieskol John.
Po asi polhodine Ben opäť zaspal a v dome opäť zavládlo ticho. Zišla som dole do kuchyne po pohár vody a na chvíľu sa mi zazdalo, že niekto volá o pomoc. Myslela som, že sa mi to len zdá, no potom som za tým zvukom išla. Našla som nejaké dvere, ktoré viedli asi niekam do pivnice, predtým som si ich ani nevšimla. Sťažka som prehltla, na boku steny som našla vypínač a tak som tam zasvietila. Boli tam schody vedúce niekam do podzemia. Vybrala som sa teda ďalej za hlasom. Nakukla som spoza rohu a to čo som uvidela ma celkom vyľakalo. Na stoličke tam bola spútaná Grace, to ona celý čas volala o pomoc. „Ella, do čoho si ma to zaplietla ? Pomôž mi prosím,“ povedala vyčerpaným hlasom. Neschopná reakcie som sa k nej rozbehla a začala rozväzovať lano, ktorým bola spútaná. Zrazu sa tam objavil John so zbraňou v ruke: „Ella, čo tu robíš ?“ pozrel sa na mňa takým hrozivým pohľadom. „Odstúp od nej,“ neposlúchala som ho: „Nerozumela si ? Okamžite!“ namieril na mňa zbraň a ja som nemohla robiť nič iné len poslúchnuť. „John, prečo to robíš ? Veď ona nám nič nespravila, nikomu nič nepovie. Prosím, pusti ju,“ pozrel sa na mňa akoby to ešte zvažoval: „Nie, Ella. Nebudem stále počúvať, čo mi vravíš ty. Choď radšej hore, zdá sa mi, že ten fagan sa zas zobudil. Ja sa tu ešte chvíľu porozprávam s Grace.“ Pozrela som sa na Grace, ktorá plakala a len pošepla: „Prosím, Ella.“ John sa ešte raz na mňa pozrel a hlavou ukázal na schodisko. Kráčala som hore schodmi a keď som už bola takmer v dome, zaznel výstrel. „Nieee,“ vykríkla som , chcela som bežať naspäť dole, no padla som s plačom na zem. Veď to ja môžem za to, že Grace zomrela. Keby som ju do toho nezaplietla, stále mohla byť šťastná s Philom.

Ani neviem koľko času prešlo, keď sa John vracal hore po schodoch. Okamžite som vstala a začala ho mlátiť: „Čo si to urobil ? Zajtra by sme odišli a všetci by na nás zabudli. Prečo si to urobil ?“ nekontrolovateľne som plakala a chvela sa od hrôzy. John ma len silno objal: „Muselo to tak byť, Ella. Ona nebola naša priateľka. Plietla sa do vecí do ktorých nemala. Zničila by našu rodinu.“
John si potom išiel znova ľahnúť, no ja som už nemohla zaspať. Sedela som v kresle a len nemo hľadela na stenu. Nechcela som veriť tomu, že ju zabil. Ako to mohol urobiť ? Len tak jednoducho...
Obrázok
Keď sa vonku už rozvidnievalo trochu som sa ukľudnila a na pár minút som od únavy ešte zaspala.
Zobudila som sa až keď prišiel John a na rukách držal Bena : „Pozri , mamička je už hore,“ povedal s úsmevom a dal mi ho do náručia. Pobozkala som ho na čelo a pritúlila ho k sebe.
„Ella, naraňajkujeme sa a o hodinu odchádzame. Ideme súkromným lietadlom do nášho nového domova.“ Zhlboka som sa nadýchla a rozmýšľala čo asi bude ďalej...

Oblečenie je len také jednoduché, pretože som celý čas zatvorená v dome. :)
Obrázok
Naposledy upravil elisabeth.hard dňa Štv Júl 02, 2015 7:01 pm, celkovo upravené 2
elisabeth.hard

Poslaťod summer71 » Štv Júl 02, 2015 2:48 pm

Teším sa, že si tak rýchlo pridala úlohu. Bude to skvelé opäť sa ponoriť do života našich postáv, čitať a písať príbehy :P
Ako rýchlo si pridala úlohu ;)
Mám z toho hrozný pocit. Čoraz viac spím (alebo si myslím, že spím) a neviem odlíšiť realitu od ilúzie. S Andrewom som čoraz menej, nechápem tomu, vôbec neviem, čomu sa venuje. A keď som s ním, tak nad ním držím nôž a predstavujem si, ako ho mučím a zabíjam, ale v tom sa pretrhnem a nadávam si, jemu nemôžem ublížiť. Keď som sa v to ráno prebrala, neverila som svojím očiam. Ako to, že som mala ruky krvavé? Bola som to ja, čo kričala? Kto bol ten muž? Nedokázala som ho identifikovať, bola som veľmi vystrašená a slabá, nechcela som tomu veriť, rýchlo som odtiaľ utiekla preč s tým, že toto musí prestať, musím to niekomu povedať, Musím nájsť Andrewa a porozprávať sa s ním a.. nájsť niekoho, kto mi pomôže. Ja nie som vrah, nemôžem byť, aj keď myšlienka niekomu ublížiť sa mi stávala čoraz bližšou.
Určite bude žiadať svoj trón. Je to osoba, ktorá si užíva vládnuť a ubližovať iným a neznesie, že na jeho mieste sedí niekto iný. Daniel sa bude tomu brániť, nebude to chcieť dovoliť, ale keď sa dozvie o Steawovi a Megan (hlavne Megan) bude ochotný všetkého sa vzdať, aj keď si nechce teraz pripustiť, že ju miluje.
Ťažko povedať, ten výstrel mohol počuť nejaký sused a rýchlo zmobilizovať záchranku po odchode tých únoscov. Mohli ho zachrániť a možno sa to aj nepodarilo. Každopádne, so Steawom nemám v hre nič, tak možno to vyznie kruto, ale nechýbal by mi :D Aj keď Samire bude chýbať určite, ale bude to skvelá zápletka... Čo sa týka toho, že kam ju uniesli netuším, ale myslím, že to bude súvisieť s jej sestrou.
Táto falošná rodinka má niečo do seba :lol: Ale nie, je to choré, ako John sám, takto nasilu si vytvárať rodinu, lásku, dokonca bol schopný uniesť dieťa a posilniť tým ilúziu falošnej rodinky, ešteže sa o neho Ella dobre stará, veď čo iné jej aj ostáva. Len dúfam, že jej odkaz sa dostal do rúk Wessovi a ten ich aj s Alice nájde a pomôžu Elle a hlavne ich synovi a zabránia Johnovi spraviť ďalšiu neuváženú hlúposť a možno že sa ho konečne aj zbavia :lol:
Určite má šancu, Danielovi na nej záleží, aj keď si to neprizná pred svojou sestrou a dokonca ani sám pred sebou. Tá falošná priateľka je len zásterka, ale možno aj vďaka nej si uvedomí, že jediná, ktorú naozaj miluje je Megan... Možno to bude práve on, kto jej pomôže, musí :D
Neviem, ale dúfam, že áno. Chris je psychopat, ale ubližovať niekomu ho teší viac, ako niekoho zabiť.
Asi tých zlých, Chrisa a Johna, ale potom by to nebolo ono :D
Typické, snaží sa svoj žiaľ utopiť v poháriku, ale je to silnejšie ako on a musí sa postaviť svojim problémom, a nie ponárať sa. Dúfam, že teraz, keď vie, že Steaw má problémy, sa bude snažiť urobiť všetko pre to, aby mu pomohol a bude sa od fľašky držať čo najďalej. Chris by sa mohol prerieknuť a povedať mu aj o Megan :D
11. Ak sa vám chce môžete napísať krátke pokračovanie (ak nie tak aspoň napíšte že to nepridáte aby som mohla začať písať nové kolo :) )
Nerozumela som tomu. Ako sa tá krv ocitla na mojich rukách a šatách... Viackrát sa mi takéto niečo snívalo, ale toto bolo SKUTOČNÉ. Čo som to spravila? Ako som mohla? V tej chvíli som len dúfala, že ma nikto nevidel. Keď som sa prebrala zo šoku, začala som utekať. Bola som v lese, nevedela som ani kam, ale utekala som. Nesmie to byť skutočnosť, nesmie... Dúfala som, že sa o chvíľu preberiem vo svojej posteli, vedľa Andrewa. Andrew, pomôž mi, v mysli sa mi hnalo hlavou, čo si o tom pomyslí, ak mu to poviem. Musím mu to povedať, sama si nepomôžem...
Domov, ak sa to dalo tak nazvať, som prišla vyčerpaná, zadýchaná, ale musela som ho nájsť. Ten obraz som mala stále pred očami, musí to prestať. Šaliem? Blúznim?
"An-drew," zalapala som po dychu, keď som ho našla a hodila som sa mu okolo krku a klesla som na kolená.
"Lexi, láska, čo sa ti stalo?"
"On... je mŕtvy. Zabila som ho Andrew, zabila..." s plačom som mu vyrozprávala, čo sa stalo.
"Ukľudni sa, možno to nie je tak. Teraz mi musíš porozprávať, kde sa to stalo. Pôjdem sa tam pozrieť, vyriešime to spolu, pomôžem ti."
Jeho slová ma upokojovali, dokonca sa mu podarilo vyhnať mi tú myšlienku z hlavy, na chvíľu som mala pocit, že to možno predsa len bola náhoda... alebo nočná mora. S ťažkosťami som si spomenula, kde sa to stalo, Trvalo mi to takmer celý deň, blúdili sme po lese, až sme to našli... ležal tam, celý od krvi. "Je to pravda," pomyslela som si a rozplakala som sa ešte viac, musela som odvrátiť zrak. V tej chvíli mi ani nezáležalo na tom, kto to bol, nemyslela som na to. Čo ak mal rodinu? Manželku, deti... A ja som ho tak bezohľadne... Nie, nemôžem na to myslieť. Čo s ním Andrew spraví? Udá ma? Nie, to by mi neurobil, nie teraz, keď ma má konečne pri sebe. Zabolela ma hlava, bola to tupá bolesť, už som ani nevidela, čo sa okolo mňa deje... Niekto ku mne prišiel... a viac si nepamätám, musela som omdlieť.
Prebrala som sa na druhý deň. Spočiatku som videla rozmazane. Videla som postavu sedieť vedľa mňa, držal ma za ruku, Andrew. Chcela som sa mu hodiť okolo krku, objať ho. Bola som vo svojej posteli? Alebo som bola niekde inde? Bolesť mi nedovoľovala sústrediť sa na detaily.
"Č-čo sa stalo? Kde som?"
"Je to v poriadku, som pri tebe a už ťa neopustím."
Až po chvíli som si uvedomila, čo som vyviedla. "Andrew, musíš mi pomôcť, prosím. Ja, nechcela som, naozaj... Zabila som ho? Je mŕtvy? Kto to bol?..." mala som asi milión otázok, ale nedovolil mi rozprávať.
"Neboj sa, je o to postarané, nikto ťa nebude podozrievať."
"Ale..."
"Žiadne ale, teraz si musíš oddýchnuť, som s tebou."
Vtedy som si uvedomila, že som sa konečne po dlhej dobe dobre vyspala. Dokonca mi chutilo jesť, čo bolo nezvyčajné. "Nepotrebujem oddychovať, už nie. Musím vedieť, čo som urobila. Ak som niekoho... niekomu vzala život, musím to vedieť, rozumieš? Prosím." Nechcela som sa hádať, to vôbec nie, chcela som len vedieť pravdu.
"Vždy si bola statočná, už odkedy som ťa spoznal. Musela si vždy všetko vedieť. nič ti neušlo. O to viac ma teraz mrzí, čo sa ti stalo. Vyzerala si taká šťastná, teda, myslel som si to. Za posledných pár mesiacov som si tak zvykol na to, že si so mnou, a že je všetko tak, ako má byť, až som si neuvedomil, že sa s tebou niečo deje. Niečo zlé. Tie lieky, čo ti dal Wess, ti pomohli len na určitú dobu, ale potrebuješ toho viac. Zoženiem ho, ale nie je to také ľahké. Dovtedy ťa budem strážiť, budem s tebou a nespustím ťa z očí, rozumieš? Teraz si moja a nedovolím, aby sa ti niečo stalo."
"Ale..." uvedomila som si, že nemá zmysel sa s ním hádať... "takže, ešte nevieš, čo mi je, však? Sľúb mi, že sa o tomto nikto nedozvie... čo ak si po mňa príde polícia?" vyhŕkli mi slzy z očí.
"Nie, na to nesmieš myslieť. Povedal som ti, budem pri tebe, nedovolím, aby si ťa niekto odvliekol."
Nasledujúce dni ma naozaj nespustil z očí, dokonca bol pri mne stále častejšie, ale nočné mory neprestávali. Nepovedala som mu všetko, stále ma to trápilo. Dúfala som, že rýchlo nájde Wessa, alebo nejakého iného doktora, lebo opäť (alebo ešte stále) som nad sebou strácala kontrolu. Ale čím dlhšie to trvalo, tým horší som mala zo seba pocit a nutkanie opäť niekomu ublížiť bolo stále silnejšie...
Vzhľadom na moju situáciu, v poslednom čase som sa o seba vôbec nestarala, takže obnosené džíny a obyčajné tričko to istia ;)
Obrázok
Summer D.
summer71

Ďalší

Späť na Módna Aréna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť