UNDER THE DOME

Obrázok
svet módy

Re: UNDER THE DOME

Poslaťod Adika777 » Pon Aug 11, 2014 1:22 am

Doplním potom :)

- Meno, vek : Diana Mills, 26

- Práca/Brigáda/Štúdium (táto položka je veľmi dôležitá, podľa toho budete mať v Chester´s mille jedinečné miesto ;) – môže to byť rôzne, napr. práca v nemocnici, výpomoc v miestnom bare, práca v novinách alebo miestnom rádiu, poprípade v rezortoch, ako sú polícia, hasičský zbor alebo armáda, alebo čokoľvek, čo vás napadne, fantázii sa medze nekladú :)

- Niečo o Vás (či ste v meste vyrastali od malička, alebo ste sa sem prisťahovali v určitom veku, alebo ste cez mesto v čase katastrofy len prechádzali – prípadne to môžete nechať na mňa :) – alebo o vašej rodine, záľubách... ) – ak chcete, túto časť môžete vynechať a ja vás už do hry zaradím

- Vlastnosti, ktoré vás budú charakterizovať

- Fotografiu nejakej modelky, herečky, speváčky..., ako budete v hre vystupovať :
Obrázok
Rose McIver
♥ I'm Vrckava and I love Once Upon A Time ♥
Adika777

Poslaťod Kia258 » Štv Aug 14, 2014 2:36 pm

- Meno, vek : Teresa "Tess" Rodriquez, 27
- Práca/Brigáda/Štúdium -
- Niečo o Vás - Mestečkom Chester´s Mill som v čase nešťastia iba prechádzala, zostala som tu uväznená s neznámymi ľuďmi a obávam sa, že ma medzi seba neprijmú, ak zistia, čo skrývam. Môže to byť nebezpečné pre mňa alebo pre ostatných.
Vonku som nechala manžela, dlho sme spolu chodili, zobrali sme sa skoro pred rokom, pred mojím odchodom sme sa škaredo pohádali a padli slová ako rozvod. Ja som to tak nemyslela a nechcela som ho opustiť, šéf mi zadal prácu mimo mesta, čo som okamžite prijala, lebo som si potrebovala prečistiť hlavu. Dala by som čokoľvek za to, aby som sa s ním mohla spojiť...
- Vlastnosti - odvážna, akčná, charizmatická, rozvážna, workoholička, neústupčivá, bojovníčka telom i dušou

Obrázok
MiaColluci

“It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.”

BELLEZZA♥
Kia258

Poslaťod summer71 » Pia Aug 15, 2014 2:16 pm

PRÍHOVOR

Som rada, že ste sa prihlásili do mojej hry. Vzhľadom na to, že toto je moja prvá hra takéhoto charakteru vás chcem požiadať, aby ste so mnou boli trpezlivé, možno mám v príspevku chybičky alebo môj štýl písania je trošku rozhádzaný, ale to sa časom upraví ;). Každej jednej z vás som pripravila jedinečnú úlohu v hre podľa vašich vlastností a toho, čo ste mi o sebe prezradili. Je možné, že niekto má v tejto úvodnej epizóde väčšiu pasáž, niekto menšiu, v závislosti od toho, ako ma kopla múza :P. Dúfam, že sa nikto nebude cítiť ukrivdený, to by som bola nerada. :)
Mám pre vás aj menšie prekvapenie, plagát k nášej hre:

Obrázok

S niektorými postavami ste mali možnosť sa zoznámiť na prednej strane, tak len na pripomenutie:

Obrázok

Pilot

V Chester´s Mille bola nedeľa, deň, ako každý iný. Všetci jeho obyvatelia boli radi, že si konečne po dlhom a namáhavom týždni mohli oddýchnuť od každodenných povinností.

Obrázok

Vo vedľajšom meste sa mal konať sprievod hasičských vozidiel, preto už od rána hasiči nezaháľali a pripravovali sa.Vyrazili ešte dopoludnia, nikomu to nemohlo ujsť, počas cesty sa totiž zabávali púšťaním hasičských sirén a kriku. Všetci ste sa tešili z ďalšieho slnečného dňa, ktoré vám leto prinieslo.

Jim Rennie, starosta Chester´s Millu, si zašiel do Rosinho baru na pravidelnú rannú kávu.
„Myslela som, že na sprievode sa zúčastňuje celá mestská rada,“ vravela napĺňajúc mu šálku kávou.
„Dnes som sa z toho vyvliekol, v bazáre máme výpredaj ojazdených áut. Snáď tam bude rušnejšie ako tu, bez urážky.“
„Nedeľné rána nestoja za nič,“ povedala rozhliadajúc sa po bare.
Veľký Jim bol známy tým, že zanechával veľké prepitné, inak tomu nebolo ani dnes.
„Jim, čo je to?“
„Tým si kupujem tvoj budúci hlas,“ povedal, ale myslel to len zo žartu.
„Hovorí chlap, ktorý nemá protikandidáta.“

Juliu Shumwayovú, neodbytnú investigatívnu novinárku, zavolala pani Grinnwelová, staršia ufrfľaná ženská, ktorá bývala osamote na kraji mesta, aby je povedala o nezvyčajných zásielkách propánu neďaleko jej domu.

Obrázok

„Takže vy ste tá ženská od novín?“
„Som nová editorka denníku Independence, áno, ale ak máte problém s doručením pošty, tak...“
„Vidíte ten kamión? Tento týždeň je to už štvrtý, minulý týždeň ich bolo šesť. Vyzerá to, že sa niekto chystá na poriadnu grilovačku.“
Julii sa to nezdalo, bolo o nej známe, že skočí aj do ohňa, ak je to potrebné, aby napísala dobrý článok. Preto zobrala foťák a odfotila to. Mala v úmysle to poriadne preveriť.
„Pred troma dňami som o tom povedala aj šerifovi Perkinsovi, ale povedal, že radnica len dopĺňa bežné zásoby, no ja cítim, že v tom je viac,“ Pokračovala pani Grinwellová.
„Myslíte, že to má nejaký súvis s terorizmom?“
„Viete, ako sa hovorí, uvdíš niečo, nahlás to. Ide o to, že keď mi to vojvoda rozprával, znel nervózne. A tento chlap nikdy neznel nervózne.“
Po týchto rečiach bola Julia rozhodnutá sa do toho ponoriť za každú cenu.

Okrem toho sa zdalo všetko v poriadku. Avšak táto nedeľnajšia idylka netrvala dlho. O chvíľu nastalo niečo nečakané: na všetkých autách sa spustili alarmy, kostolné zvony začali biť ako o život a krátko po tom nasledovalo zemetrasenie. Nie silné, no stačilo na to, aby vás vystrašilo. Spočiatku si všetci mysleli, že to všetko bolo následkom zemetrasenia, nikto tomu preto nepripisoval veľkú váhu.

Vojvoda s Lindou boli práve na pravidelnom výjazde po meste, keď sa oproti nim rútilo auto bez prednej poznávacej značky. Linda upozornila šerifa, no pokračovali v ceste za nahláseným „výbuchom“.

Obrázok

V tom aute sedela TERESA, náhodná okoloidúca, ktorá Chester´s Millom len prechádzala. Spozornela, keď si všimla policajtov hľadiacich na jej auto, ale snažila sa zostať pokojná. Už bola takmer von z mesta, keď sa na chvíľu zamyslela a jej auto skončilo mimo cesty. Rezerva v aute chýbala, nechytala žiadny signál na telefóne, stála uprostred kravskej ohrady. Chcela sa pobaliť a utiecť, no kŕdel vrán zakrákal a vyletel húfne preč, kravy bučali akoby sa zbláznili a nakoniec sa zatriasla zem. Tess odhodilo k autu, neobišla sa bez menších odrenín.

Medzitým sa kardiostimulátor šerifa Perkinsa na okamih zastavil a takmer aj ich auto skončilo mimo cesty.
„Vojvoda,“ zakričala Linda, „čo vám je?“
„To je v poriadku,“ odpovedal šerif, keď jeho prístroj opäť naskočil. „Mňa len tak niečo nezabije,“ zažartoval.
„Určite ti nič nie je?“ uisťovala sa Linda.
„Nie, to len ten kardiostimulátor. Vynechal jeden úder.“
„Po tomto sa mám cítiť lepšie?“
„Som v poriadku...“

Obrázok

Ich rozhovor zostal prerušený vysielačkou. „Všetky linky sú hluché,“ ozvalo sa.
Freddy a Paul, ďalší členovia policajného zboru, nahlásili spadnuté elektrické vedenie, na opačných stranách mesta.
„Čo to mohlo spôsobiť?“ začudovala sa Linda. Pravdou je, že aj šerif zostal zmätený.

Obrázok

Jedna z kráv však také šťastie ako Tess nemala. Tá k nej vstala a chcela sa dotknúť toho, čo z nej ostalo, ale niečo ju odkoplo. Akoby prúd elektriny. Navonok sa nezdalo byť nič zvláštne, načiahla sa dopredu, pretože jej tam predsa len niečo nesedelo.
Jej krvavý odtlačok však zostal visieť vo vzduchu.

Obrázok

Neverila vlastným očiam, chcela sa odtiaľto čo najskôr dostať.
„Ste v poriadku?“ zakričal niekto spoza jej chrba. Za sebou videla stáť vyplašeného tínedžera.
„Videl som tvoje auto, ako zišlo z cesty...“ pokračoval Joe, potom jeho oči uvideli krvavú kravu ležať na zemi. „Čo sa tu stalo?“ Znel vydesene.
„Hej, nedotýkaj sa toho,“ upozornila ho Tess, keď sa Joe snažil dotknúť toho odtlačku.
„Dočerta,“ povedal, keď aj jeho zasiahol elektrický výboj. „Čo to je?“ opäť sa obzrel a uvidel rozpolenú stajňu, „čo sa tu dočerta...“ po chvíli si nemo obzeral neviditeľnú stenu, ktorá odrazu vyrástla na farme. „Vyzerá to ako nejaký druh ohrady, ako tej pre psy,“ pokračoval Joe v úvahách.
„Nech je to čokoľvek, prestala by som sa toho dotýkať,“ odvrkla Tess pri pohľade na Joea dotýkajúceho sa tej hmoty.
„Kopne ťa to len prvýkrát, je to ako nejaký druh statickej elektriny alebo niečo podobné.“
Jeho úvahy prerušili padajúce vrany zo vzduchu. „Majú zlomené krky, akoby do niečoho vrazili,“ uvažovala Tess nahlas a pozrela sa na oblohu. Spozornela pri hluku lietadla lietajúceho nad nimi. Neletelo dlho a explodovalo vo vzduchu. Horiace vraky leteli na zem. Joe, uchvátený pohľadom lietajúcich častí lietadla, si nestihol všimnúť, že krídlo letí práve na neho.
„Utekaj,“ ohlásila ho Tess. Pohotovo sa za ním rozbehla a zrazila ho k zemi.
Nakrátko za tým vedľa nich spadla končatina. Keď už bolo bezpečné vstať, Joe schytil kabelku a zistil, že jednou z obetí je pani Sandersová, riaditeľka Chestermillskej pobočky banky.

Obrázok

V čase zemetrasenia sa KATIE nachádzala v knižnici, pomáhala mame so zásielkou nových kníh. Nenávidela to tam, na jej vkus tam bolo strašné ticho, takmer počula vlastné myšlienky, no otec pracoval celý víkend v elektrárni, ktorá patrila mestu, a mama sa ju bála nechať samu doma. Najmä potom, čo minulý týždeň usporiadala v ich dome nedovolený večierok a celý dom zostal hore nohami.
Katie vedela, že to nemala robiť, no myšlienka, že zostala sama doma ju tešila a ten nápad jej skrsol nečakane. Teraz však musela sekať dobrotu a vyžehliť si to u mamy, aby ju pustila na koncoletný večierok.
Práve ukladala zopár kníh na policu, keď sa zem začala triasť a niektoré knihy vypadali z políc, dokonca to niektoré police nevydržali a prelomili sa, jeden regál na ňu spadol
,No skvelé, už len toto som potrebovala,´ pomyslela si. Elektrina na chvíľu vypadla, ale knižnica mala svoj vlastný generátor, onedlho teda svetlá naskočili.

Uprostred mesta si výbuch lietadla tiež všimli. Veľký Jim bol práve vo svojej predajni áut, keď sa to stalo a po zapnutí všetkých alarmov vyšiel von.

Obrázok

„Na čo sa to pozeráme?“ spýtal sa, keď uvidel veľký čierny mrak na oblohe.
„Letecká havária?“
„V Chester´s Mill?“ Nemohol uveriť, že sa také niečo stalo za bieleho dňa.

Obrázok

RAVEN si privyrábala v lekárni pani Everdeenovej, Karinej matky. Vynikala v predmetoch ako sú chémia a biológia, a preto niet divu, že nastúpila na farmaceutickú fakultu. Spočiatku pani Everdeenovej vypomáhala jej dcéra, ale tá nastúpila do nemocnice a Raven sa hodilo, že môže pomôcť. Lekáreň predsa musí byť otvorená non-stop v prípade pohotovosti a jeden človek by to neutiahol.
Čo-to sa naučila v škole, od Karinej matky sa toho však naučila oveľa viac. Veľmi si ju obľúbila, bola to trpezlivá žena, pripomínala jej veľmi svoju mamu. S Karou trávili veľa času, stali sa z nich dobré priateľky, takmer ako sestry.
V lekárni bola Raven aj v túto osudnú nedeľu. Nebola to veľká lekáreň, stačila pre potreby obyvateľov tohto malého mestečka bola postačujúca. V čase zemetrasenia preberala novú zásielku liekov. Po ukončení zemetrasenia vypadol prúd, takáto malá lekáreň nemala záložný generátor a niektoré lieky museli byť v chlade, musela ich urýchlene dostať do nemocnice

Obrázok

V miestnom rádiu sa však zdalo, že sa nič neznenilo. Bolo to malé rádio, pracujú v ňom len dvaja ľudia – moderátor Phil a Doodee, ktorá sa starala o techniku.
Všimla si, že niečo nie je v poriadku, „Phil, niečo sa deje. Momentálne sme jediný, ktorý vysielajú.“
„Asi len vypadol prúd, o chvíľu to naskočí.“
„Nie, to už tu bolo niekoľkokrát, toto je niečo iné.“
„Aspoň budeme mať viac poslucháčov.“

Obrázok

Joe prehľadával doklady v kabelke, keď sa po ceste rútilo hasičské auto. Miestny hasičský zbor sa vracal zo sprievodu. Netrvalo dlho a Tess si uvedomila, že sa plnou rýchlosťou rútia proti tej neviditeľnej steny zvonka, rýchlo utekala na cestu a postavila sa tesne za stenu zvnútra aby zabránila katastrofe. Našťastie auto stihli rýchlo ubrzdiť, jeden z hasičov sa však rozbehol oproti Terese snažiac sa zistiť, prečo im zavadzala v ceste a zlomil si nos o tú ohradu.
„Prečo nepočujeme sirény?“ čudoval sa Joe.
No Tess už niečo na papier, pretože keď nemohli počuť oni ich, nemohli ich počuť ani z druhej strany. „Musia zavolať federálov, aby uzavreli celý vzdušný priestor nad mestom,“ mrmlala popod nos pokým písala.
„Myslíš, že to postavila armáda?“
„O tom pochybujem.“
Joe sa na ňu len nechápavo pozrel. „Lebo to funguje,“ dodala po chvíli.

Obrázok

DAENERYS v tom čase ani nemala byť v meste. Celá jej partia odišla ešte v sobotu ráno na ďalší turnus s deťmi do tábora a ona tu ostala sama. Pár dní pred odchodom dostala chrípku a ešte stále užívala lieky. Veľmi chcela ísť, vedúceho presviedčala, že je v poriadku a už sa cíti omnoho lepšie ako predtým, ale odbil ju nasledovnými slovami argumentami: „Daen, veľmi rád som ťa zobral, patríš medzi našich najlepších animátorv a deti si ťa obľúbili, ale je tu riziko infekcie, môžeš roznášať baktérie a nemôžem si dovoliť prísť s polovicou tábora uprostred týžňa kvôli chrípke. Je mi to ľúto, uvidíme sa na ďalšom turnuse, prajem skoré uzdravenie.“
Nemohla tomu uveriť, dokonca si v piatok zbalila kufre a sobotu bola na stanici a pokúšala sa vedúceho presvedčiť, že je v poriadku, zohnala si aj potvrdenie od lekára, ale jemu to nestačilo a nechali ju tam.

Jim vpadol do rádia, akoby mu to tam patrilo. Dodee ho chcela zastaviť, ale nepodarilo sa jej to. Dostal sa až do štúdia k Philovi so slovami: „Ihneď mi dovolíte núdzovo vysielať, lebo niekto zomrie.“
Nemali na výber a pustili ho k mikrofónu.
„Hlási sa k vám starosta Jim Rennie. Prosím všetkých, aby nachvíľu odišli od svojej práce a počúvali. V meste nastala vážna situácia. Všetci, ktorí riadite auto, okamžite zastavte, toto nie je cvičenie, opakujem ...“

Norrie, ktorá cestovala v aute so svojimi matkami, prepínala rádia od nudy a naladila stanicu s núdzovým oznamom.
„Je to len nejaká marketingová blbosť.“
„Máš pravdu, na ceste sú aj ďalšie autá,“ poznamenala Alice sledujúc dodávku idúcu opačným smerom.
Nebrali to veľmi vážne a pokračovali v ceste. Ich názor však zmenilo oproti idúce auto, ktoré narazilo do niečoho neviditeľného. Carolyn, ktorá šoférovala, okamžite zastavila.

Obrázok

Mali šťastie, pretože nechýbalo veľa a stalo by sa im to isté. Keď už si mysleli, že je všetko v poriadku, ich dcéra dostala nejaký záchvat.
„Ružové hviezdy padajú, ružové hviezdy padajú a robia čiary,“ opakovala stále dookola akoby bola v hypnóze.

Obrázok

V redakcii bolo ticho, ako zvyčajne v nedeľu. SAMIRA tam však ostala, toto leto nemohla ísť nikam na dovolenku, nemohli si to dovoliť a tak nastúpila aspoň na 3-týždňovú stáž do redakcie. Hoci študovala pedagogiku a hodili by sa jej skúsenosti práce v škole, keďže boli letné prázdniny, v škole nebolo veľa práce.
Práve dokončovala prácu, chcela to mať čo najskôr za sebou a vedela, že pravdepodobne toto je jej posledný deň, jej stáž bola na konci, nemala dôvod tam ďalej ostávať.
Prekvapilo ju, keď do dverí vošla Julia a požiadala ju o pomoc so zaujímavým prípadom. Išlo by však skôr o prácu na voľnej nohe a preto si Julia nebola istá, či to Samira príjme, dala jej čas na rozmyslenie a hneď utekala preč si ešte niečo vybaviť...

Do nemocnice prichádzalo stále viac a viac pacientov. Vládol tam chaos, na aký toto malé mestečko nebolo pripravené. Nemocničné lôžka sa zapĺňali, no doktorov bolo málo. Najčastejšie išlo o odseknuté končatiny ľudí, ktorí sa práve po niečo načahovali a hmota im odsekla časť tela. Ďalej to boli rôzne zlomeniny, krvácanie, pomliaždeniny...
Doktor Peter Shumway, uznávaný Chestermillský lekár, bol zrazu nezvestný. Nikto sa mu nemohol dovolať, ani jeho manželka, Julia, ktorá prišla do nemocnice s ranenou pani Grinwellovou, mysliac si, že jej manžel pracuje.
„Peter sa už niekoľko týždňov v nedeľu v práci neukázal,“ povedal jej jedna z ošetrujúcich sestričiek.
Nechcela tomu uveriť, každý si myslel, že bol mimo mesta kvôli nevere, za svojou milenkou, len Julii sa to nezdalo, pretože si bola istá, že svojho manžela poznala. Ešte ani netušila, čo sa udialo.
„Asi len zašiel domov, idem ho skontrolovať.“

Obrázok

DIANA nastúpila na Chestermillskú strednú školu ako učiteľka matematiky a geografie len pred dvoma rokmi, zatiaľ sa ani nestihla veľmi zabývať. Cez prázdniny bolo v škole síce menej práce, ale učitelia si našli prácu stále. No bola nedeľa, v škole nikto nebol.
Diana trávila tento deň väčšinou doma, zemetrasenie ju zastihlo v čase, keď si pripravovala obed. Takisto počula alarmy z Jimovho bazáru a kostolné zvony. Bývala v malom domčeku, neďaleko centra. Za ten čas, čo tu bývala, nepočula o žiadnom zemetrasení. Vystrašilo ju to, vybehla von a nielen ona. Vonku boli takmer všetci obyvatelia z ulice.
Diana nepatrila medzi obyvateľov, ktorí nevedeli, čo sa o nich deje. Zaujímalo ju dianie okolo nej, odhodlala sa zistiť bližšie informácie do mesta.

Angie, mladá čašníčka z Rosienho baru, sa ponáhľala domov za bratom, pretože sa bála o svojich rodičov.
„Kde je mama? A otec? Ľudia v bare vraveli, že vybuchol nákladiak, prišla som najrýchelšie, ako som mohla.“
„Otec je na cestách, mimo mesta,“
uisťoval ju Joe, mladší brat.
„Určite? Joe, čo sa stalo?“
„Mama obeduje so strýkom Stevom v Denny´s.“
„A?“
„Angie, Denny´s je vo Westlakeu. To je na druhej strane tej čudesnej veci. Zostali sme sami.“

Obrázok

V Rosinom bare sa to pomaly zapĺňalo, keďže sa blížil čas obeda a preto zavolala NIKU, jednu z čašníčok, na výpomoc. Nika neváhala, doma bola v ten deň sama a prišla na pomoc. Takúto príležitosť neodmietla aj kvôli neobvyklej situácii, ktorá v meste nastala, aspoň bola medzi ľuďmi, v bare sa toho predsa len viac dozvie. Väčšinou robila nadčasy rada, lebo si potrebovala privirobiť na školné. Odkedy ju opustila teta, zhoršil sa jej aj prospech v škole, pretože nestíhala splácať splátky za dom a často musela vynechať hodiny, aby si mohla zarobiť na živobytie. Našťastie ju prijali na vysnívanú medicínu, no dostane sa tam vôbec, keď nikto nemôže z mesta von?
Letné prázdniny boli pomaly na konci a blížil sa začiatok školského roka, ale nikto nevedel, čo sa to vlastne stalo a ako dlho tu budú uväznení.

Na moste už stáli policajti, zvonka sa na situáciu v Chester´s Mille pozeralo niekoľko reportérov s mikrofónmi a kamerami a chceli vedieť, čo sa tam deje. Lenže cez stenu nebolo nič počuť, preto sa nemohli skontaktovať s ľuďmi zvnútra. Linda sa im snažila naznačiť, že nič nepočuje, no akoby ju ani nevideli. Spoza reportérov a ľudí s kamerami pozorovala niekoľko vojenských áut, z ktorých vystúpilo niekoľko zamaskovaných mužov. Všetkých ľudí vyhnali, okrem toho prišlo aj niekoľko ľudí v ochranných odevoch a začali merať rádioaktivitu.

Angie, okrem iného pracovala aj v nemocnici, kde sa pustila do reči s Barbiem. Junior, jej priateľ, ju zdiaľky pozoroval. Ráno jej vyznal lásku a ona mu ju neopätovala. Pohľad na jej priateľku s Barbiem ho uistil v domnienke, že tí dvaja spolu niečo majú a preto sa rozhodol, že si na Barbieho počká a osobne si to s ním vydiskutuje.
Medzitým doviezli Carolyn a Alice do nemocnice ich dcéru Norrie s nezvyčajným záchvatom, Angie im utekala pomôcť.

Obrázok

KARA bola v čase pohotovosti v nemocnici, prijali ju tam vďaka svojej mame ako dočasnú výpomoc počas leta, ktorú každý poznal vďaka jej výborným znalostiam liekov. Niektorí dokonca radšej chodili k nej, ako k doktorom, lebo im nedôvarovali tak, ako jej.
Karu v nemocnici nebrali dôležito, nikto jej neveril, že sa v liekoch vyzná tak dobre, ako jej mama, a ona sa s tým veľmi nechválila, pretože bola skôr introvert.
Medzi jej pracovnú náplň patrila najmä inventúra v sklade, dopĺňanie nových zásob a vyskladňovanie nepoužitých liekov, niekedy vypomáhala aj na recepcii, kde prijímala a odhlasovala pacientov.

Vojvoda Perkins sa vrátil na policajnú stanicu, ako zvyčajne. Čakal ho tam Veľký Jim.
„Rozhodne si cením, čo si vyhlásil v rádiu. Zachránil si zopár životov,“ začal šerif nie veľmi nadšený, že ho tam vidí.
„Robil som len svoju prácu.“
„O niekoľko mužov sme prišli, zostali na tom sprievode, takže sú mimo mesta. Ale to zvládneme.“
„Nepochybne. Ale čo ak tu tá vec zostane niekoľko týždňov? Možno budeme potrebovať viac ľudí, aby sme udržali poriadok.“
„Na čo narážaš, Jim?“
„V krízových situáciách majú členovia radnice možnosť vymenovať ďalších mužov do radov zákona.“
No šerif mal na to iný názor.
„Čo budeme robiť, ak sa nás ľudia začnú pýtať na propán?“
šerif bol už na odchode, no spozornel pri tejto Jimovej otázke.
„To s tým nesúvisí.“
„Ja viem. Ale niektorým by sa to mohlo zdať podozrivé, najmä po tomto incidente. Nemali by sme im povedať pravdu?“
„To je tvoja záležitosť. Netuším, čo si s tým chcel urobiť.“

Na to sa Jim zasmial. Pokračovali v debate. Šerif sa tváril, akoby s tým nemal nič spoločné, no Jim sa mu začal tvrdšie.
„Opatrne, nechceš sa predsa stresovať pre to tvoje choré srdce.“
„Ty sa mi vyhrážaš?“
„Len pripomínam pár vecí, sme v tom spoločne.“

Obrázok

Daenerys zostala celý deň zavretá v izbe, nemala náladu ísť nikam von, doma zostala s mladším bratom a otcom, ktorého takmer nepoznala. Dvanásť rokov sa nevideli a teraz od nej očakáva, že sa bude tváriť, akoby nič?
Neskôr podvečer ju však vytiahli von, že sa pôjdu navečerať do Rosinho baru, kam chodili pravidelne, pretože jej otec nebol zvyknutý na spoločnosť a väčšinou chodieval tam. Poslala ich, že nech idú skôr, ona ich dobehne. Ani nemala v pláne vyjsť z izby, ale pocit hladu ju premohol a išla za nimi.
Cestu si skrátila, šla okolo policajnej stanice a začula, ako sa tam vnútri niekto hádal. Prikrčila sa pod jedno z okien, zvedavosť jej nedovolila len tak odkráčať ďalej, a počúvala. Rozpoznala hlasy starostu a šerifa, ktorý sa hádali o niečom dôležitom. Nezachytila celý rozhovor, na to bola príliš ďaleko, ale vedela, že sa tam niečo deje a chcela zistiť čo, no dvere sa otvorili a Jim vyšiel von. Mala čo robiť, aby ju nevidel, našťastie si ju ani nevšimol...

V tej chvíli sa v rádiu snažila Dodee získať nejaké informácie zvonka. Raz sa jej to podarilo, ale vtedy sa len pomýlila.
„Len mi povedz, čo si počula,“ naliehal Phil.
Doodee pridala hlasitosť, spočiatku tam bol šum, ale neskôr hlas z rádia oznámil nie veľmi príjemnú správu: „Armádni inžinieri odhadujú, že kupola siaha 6 km ponad Chester´s Mill...“
„Nazvali to práve kupolou?“ začudoval sa Phil.
„Áno.“

Obrázok

Samira nebola celkom rozhodnutá Juliinu ponuku prijať, na koniec prázdnin mala naplánoné viaceré stretnutia s kamarátkami, s ktorými sa celý čas nevidela. Problém bol v tom, že žiadna z nich nebola z Chester´s Millu a nemohla sa s nimi nikajo skontaktovať.
Dokonca zistila, že jej otec bol na služobnej ceste mimo mesta a so svojmi tromi bratmi ostali sami, museli sa postarať jeden o druhého. K otcovému účtu sa nedostane a takisto nebolo možné, aby jej na účet poslal nejaké peniaze, pretože internet nefungoval a preto sa jej práca navyše v tejto chvíli hodila...

Obrázok

Ukázalo sa, že spadnutý regál Katie nenechal bez zranenia. Zozačiatku si myslela, že to nič nie je, ale ruka jej postupne začala opúchať. Povedala to mame, tá sa o ňu bála, jej sa našťastie nič nestalo, no Katie musel niekto odviezť do nemocnice. V knižnici boli sami z personálu, boli tam ešte traja návštevníci, ktorý sa ihneď po zemetrasení ponáhľali domov skontrolovať príbuzných.
„Dcérka vydrž, dostaneme ťa do nemocnice,“ utešovala ju jej mama.
Katie trpela bolesťami, ruku si už takmer necítila a začala omdlievať...

Na moste, pri jednej zo zatarasených ciest, si decká spravili menšiu oslavu. Boli tam takmer všetci tínedžeri z mesta. Nechýbala hudba z rockového rádia, pitie a bol tam aj oheň.
„Ahoj, ja som Ben, počul som, že si ostal sám doma,“ prihovoril sa Joeovi jeden z tínedžerov. „Páni, tvoje párty budú skvelé.“
No Joe ho nepočúvala pokračoval ďalej.
Ben stále rozprával. „Dotkol si sa už toho silového poľa? Niekorí vravia, že je to ako zo Star Treku... Hľadáš niečo?“
„Áno, vypínač. Tá vec sa tu nemohla zjaviť sčista-jasna. Nech je to čokoľvek, musí to mať svoj zdroj energie."
„Asi áno.“
„Čo ak je ten zdroj energie niekde tu? Možno je niekde u nás a dodáva tomu šťavu.“

„Joe? Joe!“ Ben zostal vydesený potom, čo Joe odpadol a začal ropzrávať nezmysly: „Ružové hviezdy padajú, ružové hviezdy padajú a robia čiary...“
„Si v poriadku?... Priveďte niekto pomoc! Pomôžte nám niekto!...“

Obrázok

Diana si zobrala nejaké veci a utekala do rádia. Phil bol jej najlepší kamarád, odkedy sa nasťahovala. Vedela, že ak sa niečo deje, v rádiu o tom určite budú niečo vedieť.
Nemýlila sa. Práve prichytila Dodee ako počúva nejakú vysielačku.
„Phil, čo sa to deje? Viete niečo o zemetrasení a zapnutých alarmoch?“
„Doodee chytila nejaký signál akoby z rádia. Najskôr to znelo ako mimozemšťania alebo zlá hudba, potom sa to premenilo na hlas akoby z vysielačky alebo rádia.“
„Teraz, počúvajte...“
„Prichádzame s novými informáciami. Na misiu do Chester´s Millu sme vyslali niekoľko armádnych jednotiek, zatiaľ nemáme výsledky testov o zložení kupoly, informujeme vás čo najskôr. V tejto cvhíli je celý vzdušný priestor nad týmto americkým mestom uzatvorený, s nikým zvnútra sa nám doposiaľ nepodarilo skontaktovať...“
„Ako to, že ste to okamžite neoznámili obyvateľom? Okamžite ma vpustite do vysielania...“
Rozhorčovala sa Diana, ktorá okamžite nahlásila cez živý vstup rádia mimoriadnu správu aj o tom, ako tú vec nad vašim mestom nazývajú kupolou...
„Môžeme sa s nimi spojiť?“ zaujímala sa Diana.
„Bohužiaľ, takto to nefunguje. Musíme si vystačiť s tým, že ich aspoň počujeme,“ informovala ju Dodee.

Angie sa práve vracala domov z práce, išli spolu aj s Nikou, boli dlhoročné kamarátky, odkedy sa Nika prisťahovala do mesta. Bývali v tom istom bytovom dome, rozlúčili sa a každá išla do svojho bytu.
Angie vošla dnu, odložila si bundu na vešiak, automaticky chcela zapnúť svetlo, no elektrina v celom meste nefungovala, kvôli spadnutému elektrickému vedeniu. Vošla do kuchyne, chcela zapláliť sviečku, keď ju v tom niekto schytil zozadu. Začala kričať, ale v celom dome bola sama, jej brat bol vonku.
„Ak urobíš všetko, čo ti poviem, sľubujem, že sa ti nič nestane, dobre?“ ten hlas poznala. Bol to Junior. No prekvapil ju, vedela o ňom, že to nemá v hlave celkom v poriadku, preto kričala o pomoc, snažila sa dostať von z domu, ale on ju zastavil. Reflexívne ju udrel, ona omdlela a spadla.
„Angie? Je mi to ľúto, nechcel som, aby to bolo takto,“ prihováral sa jej, pokým mala zatvorené oči.

Obrázok

Nika počula Angien krik a rozhodla sa ju ísť skontrolovať, či je všetko v poriadku. Keď však zišla dolu schodmi, videla niečo strašné. Bola síce tma, ale Juniora spoznala, ako drží Angie na rukách a odnáša ju niekam preč. Chcela ho zastaviť, nevedela si to vysvetliť, vyzeralo to, ako by ju unášal. Zakričala na neho a spýtala sa, čo to robí.
„To je medzi nami, nestaraj sa a zalez,“ odvrkol.
Nika sa tvárila, že ide späť do svojho bytu, v tom jej napadla myšlienka, že ho bude prenasledovať. Rozhodovala sa...

Šerif s Lindou sa vybrali do baru, aby ľudí trochu upokojili.
„Obávam sa, že mám zopár nepríjemných správ,“ začal rozprávať s ťažkým srdcom, „niekorí ľudia sú stále nezvestní, ale vyzerá to tak, že Chester´s Mill dnes prišiel o 12 svojich občanov.“
„Vojvoda, čo sa to deje?“ spýtala sa Rose.
„Nie je to očividné? Útočia na nás....“ Medzi ľuďmi vypukla panika, vykrikovali jeden cez druhého.
„Nikto nič nevie, nemá zmysel rozširovať klebety,“ upokojoval ich šerif.
„Žiadam vás, aby ste sa vrátili do svojich domovov, skontrolovali susedov a ak ktotoľvek z vás bude čokoľvek potrebovať, viete, kde ma nájdete.“

Obrázok

Po príchode z nemocnice začala Raven s inventúrou v lekárni, keď zistila, že v nemocnici je nízka zásoba liekov. Zavolala by Karinej mame, ale telefóny nefungovali a nemohla si dovoliť nechať lekáreň bez dohľadu, najmä v takejto chúlostivej situácii. Dúfala, že sa ukáže sama a skontroluje lekáreň.
V nedeľu poobede bola zvyknutá na to, že odíde skôr z práce, ale tentokrát si tým nebola istá. Pomyslela aj na svojho otca, väčšinou si brávala opačné smeny ako mal on. Na okamih sa pristihla, ako premýšľala, že možno by bola radšej žlia bez neho. Predstavovala si, že na neho mohol spadnúť stĺp alebo niečo... Pritom ju zamrazilo na chrbte, ako to, že ju napadali takéto myšlienky? Ani sa nesnažila urýchlene dostať domov, aby ho skontrolovala...

Angie sa pomaly začala preberať s príšernou bolesťou hlavy, no keď otvorila oči, zistila, že nie je doma, ale v akejsi pivnici. Navyše, všade po podlahe bola voda, pri nedávnych záplavách sem muselo natiecť.
Začula kroky, škrípajúce dvere sa začali otvárať. Stál v nich Junior.
„Ahoj, Angie.“
No Angie kričala o pomoc. Bála sa o svoj život.
Junior ju utišoval. „Potichšie.... PRESTAŇ!“ pokojný tón sa premenil na rev. „Nikto nás tu dole nepočuje, zlatko.“
„Dole?“ vyplašene sa spýtala Angie.
„Protiatómový úkryt môjho otca, vždy bol paranoidný ohľadom bezpečnosti. Ale ty si teraz v bezpečí.“
„O čom to rozprávaš?“

„Konečne som na to prišiel. Prečo si sa dnes ráno správala tak čudne... Všetko je to prepojené. Viem, ako to musí vyzerať, ale prisahám, dlhodobo mi za toto poďakuješ.“
„Nie, ty si prišiel o rozum,“
plakala.
„Vôbec nie. Ja som tu jediný, kto chápe, čo sa skutočne deje. Žiadam len o trpezlivosť.“
„Pusti ma, prosím... pusť ma von.“
No on odkráčal von a zatvoril, resp. zamkol za sebou dvere. Keď zatváral poklop krytu, uvidel ho jeho otec.
„Junior, čo si tam dole robil?“
„Otec, počul som ťa dnes v rádiu. Bol som skontrolovať kryt, keby sme ho potrebovali, no je úplne zaplavený po minulom lejaku.“
„To je to najmenej, čo ma teraz trápi. Hlavne, že si v poriadku.“
„Nech je to čokoľvek, chcem ti pomôcť...“
„To si cením, ale máš školu.“
„Škola je vonku a ja som tu, a ja chcem pomôcť.“

Jim ho objal a vošli dovnútra. Ani netušil, že jeho syn drží v kryte bezmocné dievča.

Obrázok

V nemocnici bolo neskutočne veľa práce, lekári sa venovali najmä novým pacientom s otvorenými ranami. Bolo na Kare a niekoľkých ďalších pomocníčkach, aby sa postarali o tých, čo tam ležali doposiaľ. Mali dohliadať, aby im nič nechýbalo, čo v reči lekárov znamenalo, aby im nezabudli podávať jedlo a vymenili im posteľné prádlo.
Práve sedela sama na sesterskej izbe, keď zablikalo červené svetlo pod číslom 37. Sestry boli zaneprázdnené pri nových pacientoch, musela tam ísť Kara. Vedela, že tam leží dáma v strednom veku a pohotovostný zvonček využíva na to, aby sa s ňou prišiel niekto porozprávať, no aj tak neváhala a vstala a pomalým krokom kráčala na izbu. Nebola to však tá dáma, ale jedna z jej susediek, aby jej prišli pomôcť. Prikázala susede, aby vyšla na chodbu a privolala pomoc, aby prišla nejaká sestra, lebo vedela, že lekári sú zaneprázdnení. Vyzeralo to na otravu, alebo alergickú reakciu, v tom zmätku zostala Kara zmätená a nemala čas na rozmýšľanie alebo čakanie, kým sa sestrám uráči vstať, musela sa rýchlo rozhodnúť, aký liek jej podá...

„Dnes som mala byť s Rustym na zápase,“ povedala Linda spomínajúc na svojho manžela, ktorý zostal aj s ostatnými hasičmi vonku. „Prečo Chester´s Mill? Prečo my?“
„Možno je to trest,“ odpovedal šerif. „Linda, si dobrá policajtka, ale... na tomto mieste je veľa vecí, pred ktorými som ťa musel ochrániť.“
„Ako čo?“
Stáli pri zátarase, šerif sa pozrel do prázdna, dotkol sa hmoty.
„Niečo málo pred rokom sa so mnou spojili...“ začal rozprávať pokojne neustále dotýkajúc sa steny. O chvíľu vykríkol od bolesti, baterka, ktorú držal, spadla na zem.
„Vojvoda!“
„Môj hrudník.“
„Ide o Váš kardiostimulátor?"

Nedpovedal. Jeho kardiostimulátor mu vybuchol na hrudi.
„Pomoc, zranený policajt...“ „Vojvoda, zostaň so mnou, preber sa...“

ÚLOHY:
1. Môžete napísať, kde ste sa nachádzali v čase spadnutia kupoly okolo Chester´s Millu, vaše pocity, myšlienky...
2. Odpovedajte na otázky:
a) Myslíte si, že Tess cez mesto len prechádzala alebo v tom bolo niečo viac?
b) Čo si myslíte o správe, ktorú ste počuli od Diany a šerifa v rádiu?
c) Čo pre vás znamená, že ste ostali odrezané od zvyšku sveta a nemôžete sa s nikým zvonku spojiť?
d) Myslíte si, že vojvoda zomrel alebo príde záchranka včas? Vypukne v mestečku chaos potom, ak by šerif, jediný človek, ktorý dohliadal na poriadok, zomrel?
e) Čo si myslíte, že sa stane, keď vypukne požiar a v meste nie je žiadne hasičšké auto?

3. Pridajte outfit toho, čo ste mali v ten deň na sebe

DEADLINE: 29. august 2014

P.S.: Sľubujem, že nabudúce nebudú také odstrašujúce obrázky ;)
Summer D.
summer71

Poslaťod ErusQa » Ned Aug 17, 2014 12:04 am

1. Môžete napísať, kde ste sa nachádzali v čase spadnutia kupoly okolo Chester´s Millu, vaše pocity, myšlienky...
Bolo mi ľúto že som tento týždeň nemohla ísť na turnus. Z časti som ale bola i rada že mám týždeň volna. V ten deň som sa chystala pozrieť k jazeru.Pláž pri jazere bola dnes úplne opustená, aspoň tu nevládol ruch, namiesto toho tu bolo úplné ticho. V pokoji som sa opaľovala keď mi zrazu zazvonil mobil. Bol to otec, telefonát som ignorovala. V priebehu nasledujúcich desiatych minút mi otec volal 7 krát. Asi sa muselo stať niečo dôležité, rozhodla som sa jeho ôsmy hovor zdvihnúť.
Otec: Dayneris?
Ja: Volám sa Deanerys, už by si si to mohol pamätať!
Otec: Nestalo sa ti nič, si v poriadku?
Ja: Čo by sa mi malo....
Zrazu sa na pláž rútilo auto, priamo ku mne. Mobil som odhodila a uskočila. Čudovala som sa ako sa tam dostalo. Auto z ničoho nič zastalo, akoby narazilo do neviditeľnej steny. Rýchlo som dobehla k nemu. Sedel v ňom nejaký mladý chalan, vedla neho na sedadle spolujazdca, sedelo nejaké dievča. Obaja bol veľmi doráňaní. Snažila som sa z auta dostať von to dievča. Nedokázala som ju vytiahnuť, bola zakliesnená. Skúšala som nahmatať jej pulz, bohužiaľ, nepodarilo sa mi to. Chalana som vytiahla, nebol pri vedomí, ale ešte dýchal...
Obrázok
...Snažila som sa ho nejako prebrať. Veľmi krvácal, rany som mu obviazala oblečením, ktoré som natrhala. Úplne som panikárila, nevedela som čo mám robiť. Rozhodla som sa toho chalana dotiahnuť k hlavnej ceste a tam skúsiť stopnúť auto. Našťastie išlo práve okolo jedno auto. Zastavilo, sedela v ňom nejaká žena, ponúkla sa že nás odvezie do nemocnice. Počas cesty mi povedala o všetkom čo sa stalo. Volala sa Abygail . Čudovala som sa odkiaľ má toľko informácií. Veľmi som to ale neriešila, mojou prioritou vtedy bolo zachrániť život tomu chalanovi. Aj keď absolútne netuším prečo, vôbec som ho nepoznala....Zrazu ten chalan prehovoril: ,,Mag-Maggie." ... Spomenula som si na to deivča: ,,Tak sa volalo to dievča?" ... Chalan mi s námahou odpovedal:,, A-a-ano." ... Snažila som sa udržať ho pri vedomí: ,,Teraz ťa berieme do nemocnice, tam ti ošetria rany. Teraz sa veľmi nenamáhaj. Hlavne sa snaž zostať pri vedomí." .. Pokladala som mu ešte nejaké otázky, aby zostal pri vedomí....Dorazili sme do nemocnice. Chalana rýchlo odviezli na sálu pretože bol v kritickom stave. Celú dobu som čakala na chodbe. Po niekoľkých hodinách za mnou prišiel doktor a povedal mi že sa im podarilo zachrániť ho. Uľavilo sa mi. Potom sa ma doktor spýtal či je to môj brat. Ja som mu odpovedala že ho vlastne ani nepoznám, dnes som ho našla po jeho havárii...Keďže dnes ten chalan nemohol prijímať návštevy, rozhodla som sa odísť, s tým že sa vrátim zajtra...Vyšla som z nemocnice. V meste vládol chaos. Prišla som domov, niekto nikde nebol. Veľmi som to neriešila. Išla som do svojej izby. Neustále som musela myslieť na toho neznámeho chalana ...
Povedala by som že v tom bola nejaká vyššia sila. Niečo ju prinútilo ísť práve cez toto mestečko, pretože má nejaké poslanie, ktoré musí splniť.
Chvílu som premýšlala nad tým či by nebolo lepšie žiť v nevedomosti, ale uvedomila som si že je asi lepšie keď o tom vieme, pretože môžeme zakročiť...Ak nás naozaj zatvorili do kupoly, tak mi napadá jeden jediný dôvod prečo to urobili a to je to že v našom mestečku sa rozšírila nejaká infekcia ktorá by mohla vyhubiť ľudstvo. Ale ak by to bola pravda, tak by o tom obyvatelia určite vedeli...
c) Čo pre vás znamená, že ste ostali odrezané od zvyšku sveta a nemôžete sa s nikým zvonku spojiť? Pre mňa osobne je to dosť zlá správa, pretože všetci moji priatelia žijú mimo mesta. Mala som v pláne jazdiť za nimi každý mesiac. Dokonca som uvažovala nad tým že by som sa presťahovala k jednej kamarátke.
d) Myslíte si, že vojvoda zomrel alebo príde záchranka včas? Vypukne v mestečku chaos potom, ak by šerif, jediný človek, ktorý dohliadal na poriadok, zomrel?
Podľa mňa vojvoda zomrie, mal by velmi velké šťastie ak by prežil. Bolo by dobré ak by prežil, ale je to nepravdepodobné...Chaos by v takomto prípade určite vypukol, pretože tu nieje nikto iný, kto by zabezpečil všetky opatrenie.
e) Čo si myslíte, že sa stane, keď vypukne požiar a v meste nie je žiadne hasičšké auto?
Verím v to že taká situácia nenastane. Ale ak by sa to predsa len stalo, nemáme inú možnosť než spoliehať sa na dobrých ľudí- Požiar by sa musel hasiť ručne, bolo by to veľmi zdĺhavé a dosť ludí by pri to zahynulo.
Obrázok
Nemožem za to ja fakt nemožem za to,
né nemožem za to ja fakt nemožem za to.

Nemožem za to že mám tristo druhov flowu, ne,
nemožem za to že máš jeden nudný a máš smolu,
nemožem za to že necítiš hudbu,
a nemožem za to že sa Slováci hýbu len na TUC-TUC
ErusQa

Poslaťod Veronika4495 » Ned Aug 17, 2014 4:19 pm

V čase, keď sa všetko odohralo, som bola doma vo svojom byte. Mala som mať voľno a tak som oddychovala, keď som zaregistrovala na ulici nejaký ruch. Ľudia vybiehali von a vyzerali vystrašene. Netušila som, čo sa deje a vzhľadom k tomu, že som sa nepriatelila s nikým z môjho okolia, nemala som sa na to ani koho opýtať, keď zrazu za mnou prišla Angie a oznámila mi, že v bare je veľa ľudí a šéfka preto po mňa poslala. Neváhala som ani chvíľu, pretože to aspoň bola šanca získať nejaké nové informácie. Angie mi cestou povedala, že zatiaľ nikto nevie čo sa vlastne stalo, ale vraj nikto nemôže odísť z mesta, ani sem prísť. V bare bol skutočne ruch a ľudia nehovorili o ničom inom, len o tom, čo sa dnes stalo. Predstavivosť niektorých ľudí nemala hranice, počula som veľa názorov a teórii, čo by to mohlo byť. Asi najabsurdnejšie sa mi zdalo, keď jeden z nich povedal, že je sú to mimozemšťania a i keď to bolo nevhodné, nedalo sa mi nad tým nepousmiať. Neskôr sme z rádia počuli, že nad mestom je takzvaná kupola. Nevedeli sme však, čo všetko to pre nás znamená. Nikto netušil ako dlho to tu bude, kde sa to tu vzalo a najmä prečo nad našim mestečkom. Niektorí začínali pomaly panikáriť, iní si zas robili žarty. Moje pocity boli zmiešané. Samozrejme bola som vystrašená, chcela som ísť študovať na medicínu, ale v mojom živote som toho prežila veľa, takže na sklamania som si postupne zvykla a keďže som už nikoho nemala až tak som sa teraz o svoj život neobávala...
Večer som sa vracala spolu s Angie domov. Bola to moja jediná priateľka a v meste som sa prakticky rozprávala iba s ňou. Počas cesty domov sme spolu rozoberali udalosti, ktoré sa dnes odohrali. Zdala sa mi byť nejaká nesvoja, ale pripisovala som to tomu, čo postihlo naše mesto. Pred bytom sme sa rozlúčili a každá sme vošli do svojho bytu. Krátko na to som ju však počula kričať. Vystrašilo ma to a vybehla som von a tam som zbadala Juniora, ako ju odnáša niekam preč. Chcela som ho zastaviť, no sama som toho veľa nezmohla.
,,To je medzi nami. Nestaraj sa a zalez!" to bolo jediné čo mi povedal a pokračoval v ceste ďalej.
Bola som bezmocná, nevedela som, ako ho zastaviť. Tvárila som sa preto, že sa vraciam do bytu, ale napadlo mi, že ho budem sledovať. Na krátku chvíľu som zaváhala, pretože som nevedela čoho všetkého je schopný, no mala som pocit, ako keby v poslednej dobe zošalel. Angie však bola moja najlepšie a jediná priateľka a veľmi mi pomohla v čase, keď ma tu teta nechala samú. Ak by jej Junior ublížil, alebo ju nebodaj zabil, nikdy by som si to neodpustila a nemala by som už vôbec nikoho, preto som nenápadne vykročila za nimi. Sledovala som ich, až napokon Junior s Angie niekam vošiel. Snažila som sa dostať sa čo najbližšie, no vtedy som zbadala Juniora ako vychádza bez Angie a za ním sa zjavil jeho otec. Chvíľu sa rozprávali a vyrozumela som, že jeho otec tu má vybudovaný kryt. Potom obaja niekam odišli. Bola som však rozhodnutá dostať Angie preč a bez nej som nemala v pláne vrátiť sa domov...

Podľa mňa v tom bolo niečo viac. Možno to bol jej osud, ostať tu uväznená a možno si ľudia to, že sme tu ostali uväznení, budú spájať práve s jej príchodom. Nie som si istá, ako ju obyvatelia mestečka príjmú, keďže je pre nich neznáma...

Tá správa ma vôbec nepotešila aj keď som bola rada, že pred nami aspoň nič netaja a informujú nás o dianí. Nechápala som, čo sa to vlastne stalo a prečo tú kupolu, ako to nazývali dali práve nad naše mesto. Ešte horšie bolo na tom to, že ani nemáme možnosť spojiť sa s ľuďmi tam vonku.

c) Čo pre vás znamená, že ste ostali odrezané od zvyšku sveta a nemôžete sa s nikým zvonku spojiť?
Odkedy som sa do mestečka prisťahovala takmer nikdy som ho neopúšťala. Nemám už v podstate žiadnu rodinu a nič ma s okolitým svetom nespája, ale aj tak sa pomaly začínam obávať čo bude. Mala som v pláne zarobiť si peniaze a odísť na univerzitu do iného mesta, keďže v tomto meste nie som zrovna obľúbená, no vyzerá to tak, že moje plány sa rúcajú...

Dúfam, že to prežije, ale obávam sa opaku. Ak by zomrel, myslím si, že v meste by vypukol chaos. Nevieme ako dlho tu budeme uväznení a na ľudí určite situácia začne časom čoraz viac doliehať. Nechcem si ani predstaviť, čo sa stane, ak sa v meste začnú míňať zásoby jedla a ďalších nevyhnutných vecí. Podľa mňa je len otázkou času, kedy si to ľudia uvedomia a začnú rabovať obchody a páchať násilie, preto dúfam, že vojvoda nezomrie, i keď sa obávam toho, že ani on nebude mať dostatok síl udržať v meste poriadok...

Na to radšej nechcem ani pomyslieť, ale mali by sme sa asi pripraviť na všetko. Bude ťažké uhasiť oheň bez hasičského auta, možno keby sa veľa ľudí z mesta spojilo a začali by spoločne hasiť, mohlo by sa to podariť, ale bolo by to veľmi náročné a aj nebezpečné...

Toto som si obliekla, keď som išla do baru. Nemusíme mať uniformy, no šéfka má rada, keď sa obliekame vyzývavo, aby sme prilákali zákazníkov :D Keďže ma však kvôli tomu už aj tak dosť ohovárajú najmä moji susedia, prehodila som si cez seba radšej sveter :D
Obrázok
Na LP: Veronika4495
Veronika4495

Poslaťod enny » Pon Aug 18, 2014 9:02 pm

V ten deň som končila 3-týždennú stáž v miestnych novinách a plánovala som odísť z mesta a ísť s kamoškami niekde k vode...
Tešila som sa na pláž,slnko,vodu...keď vtom....sa silno zatriasla zem a začal sa po meste chaos.Julia si potrebovala niečo v meste vybaviť-super,aspoň sa dozviem,čo sa to deje.Vtom ma prekvapila otázkou,či prijmem ďalšiu prácu,vraj je so mnou spokojná blá blá blá...."dám ti pár minút na rozmyslenie" povedala a odplachtila.Ja som sa nestihla ani nadýchnuť....a bola preč.Nie,určite to neprijmem-myslela som si v duchu.Je to síce zaujímavé,ale ja už mám svoje plány,chcem mať čas aj na seba.Ruch ale rástol,vyšla som pred radnicu a vedela neďaleko spoadnuté lietadlo,ranených ľudí prevážali do nemocnice a šírili sa poplašné správy o akejsi kupole.To snáď nie,veď predsa tu nemôžme byť uväznený...v dnešných časoch sa takéto veci predsa nedejú.Keď mi k nohám padol vrabec s dolámaným krkom,uvedomila som si,že áno,je to pravda.... :(
Otec je predsa preč z mesta,na služobke-ako sa k nám dostane?Aha,asi sa nedostane...a čo keď sa nám minú zásoby,peniaze...myšlienky mi vírili ako besné a do očí sa mi tlačili slzy.Nie,ja som predsa silná,no tak, nerev predsa,dostaneme sa z toho spoločne,ľudia zvonka nám pomôžu,podkopeme sa alebo čo....utešovala som sa.
Júlia pristúpila zozadu ku mne-"tak čo moja,prijmeš tú prácu?"
Spakruky som si rýchlo zahanbená utrela slzy."Jasnačka,už sa na ňu teším...."

Myslím si,že to bol zámer,že mala tajné poslanie....od koho,to sa časom dozvieme.Možno práve ona bude kľúčom k tomu,ako sa z tejto situácie dostať...
Je to hrozné,v akej situácii sme sa ocitli...ešte horšie,ak je tá hmota rádioaktívna,alebo nejaká škodlivá-tie záchvaty ľudí tomu nasvedčujú.Dúfam,že nás čo najskôr vyslobodia ľudia zvonku,alebo to zmizne samé,čo keď tu všetci zahynieme...
Pre mňa je to ťažká situácia,von ostal môj otec,kamošky,škola....takmer všetko.Toto mesto milujem,ale ľudia sú pre mňa viac...ešteže mi ostali aspoň bratia. ;)
No je to veľmi vážne...ani doktora nemáme.Ak nepomôže Karina matka,tak asi nik.A bez vojvodu by povstal riadny chaos,Jim by sa mal čo obracať,aj tak by tých pár chlapov nič nezmohlo proti všeobecnej panike...
toto mi napadlo hneď keď hasiči ostali von....bola by to veľmi vážna situácia.Všetci si to preto musia uvedomiť a byť zodpovední za svoje skutky....ak sa uvoľní metán ktorého je v meste veľké množstvo,mohol by ľahko nastať výbuch,ktorý by nik v meste neprežil...
v ten deň bolo horúce a tak som bola oblečená veľmi letne...nesmie chýbať notebook potrebný pri mojej práci :D
Obrázok

Obrázok
enny

Poslaťod elisabeth.hard » Štv Aug 21, 2014 10:30 am

V čase spadnutia kupoly som bola s mamou v knižnici. Neznášala som to tam, bola tam taká nuda a samé knihy. Vykladala som nové knihy a zrazu sa akoby všetko zatriaslo a regál s knihami sa ocitol na mne . Najprv som si myslela, že to nič nebolo, no ruka ma bolela stále viac. Povedala som to mame a tá sa hneď vystrašila a vyrazili sme do nemocnice. Pamätám si len ako som nastúpila do auta.
...
Zobudila som sa až v nemocnici, okolo mňa bolo ešte asi 5 alebo 6 ďalších postelí so zranenými ľuďmi. Bolo to tam úplne prepchaté. V nemocnici vládol chaos. „Katie konečne,“ mama vstala zo stoličky pri mojej posteli a pobozkala ma na čelo. „Prečo je tu toľko ľudí ?“ hneď som sa jej opýtala a pritom sa posadila na posteli. „No vieš.. Okolo mesta sa vytvorila akási neviditeľná kupola a teraz sme v nej uväznení,“ pozerala som sa na ňu ako na blázna : „To je nápad na novú knihu alebo ...?“ nestihla som dopovedať : „ Myslím to vážne. Okolo mesta máme kupolu, ktorá sa nedá zničiť. A ostali sme tu teraz len my dve ... otec bol v elektrárni, keď sa tu tá vec objavila, a tá je za kupolou,“ sklonila hlavu a ďalej už nič nehovorila. Chcela som ju objať , no prišla sestrička : „Tak Katie, cítiš sa lepšie ? „ prikývla som a ona pokračovala: „Tak to som rada. Keďže v nemocnici potrebujeme ďalšie voľné miesta, tak musíme prepustiť tých pacientov, ktorí nemajú veľmi vážne zranenia. Ruku sme ti obviazali a mala by si byť už v poriadku. Ešte si dobre odpočiň.“
Potom ma mama zobrala domov a uložila v mojej posteli. Nechcela som tam len tak ležať, cítila som sa už dobre. „Katie, idem ešte do mesta. Zistiť nejaké nové informácie, prosím, zostaň doma a nič nevymýšľaj.“
„Ale mami. Ja chcem ísť tiež, cítim sa už dobre. A ani neviem čo je s Ryanom ... a Daphne,“ mama nevyzerala tak , že by ma chcela so sebou zobrať, no napokon súhlasila : „Tak poď.“
...
Keď sme dorazili do centra mesta, bolo tam ešte stále množstvo ľudí. Všetci boli vystrašení. Mama išla do knižnice po nejaké veci a ja som z auta zbadala svojich kamarátov, tak som šla k nim.
Obrázok
„Katie, si v poriadku ? Už som sa bála, keď si sa mi neozývala,“ Daphne ma ihneď objala, bola to moja najlepšie kamarátka. Po nej ku mne pristúpil aj Ryan, môj chalan. Objali sme sa a on ma pobozkal. Chvíľu sme sa tam všetci rozprávali a ja som stále nemohla uveriť tomu, že tu máme nejakú kupolu. Bolo to proste šialené. Nakoniec Daphne vymyslela, aby sme išli k tej veci a zistili, čo to vlastne je.
...
„Au!“ povedali sme všetci naraz, keď sme sa dotkli kupoly. Bolo to akoby v tom bola elektrina. Dotkla som sa kupoly ešte raz a už to bolo v poriadku. Nechápala som to. Zrazu som niečo započula, akoby niekto plakal. „Počuli ste to ?“ opýtala som sa Ryana a Daphne, no oni len pokrútili hlavami. Chvíľu sme to tam ešte skúmali a znova som počula ten zvuk. Nedalo mi to a išla som sa prejsť trochu ďalej. Zbadala som tam malé dievčatko ako sedí v tráve a pozerá sa na kupolu, za ktorou stáli muž a žena, asi jej rodičia. „Ahoj, si v poriadku ? Ako sa voláš ?“ dievča sa na mňa vystrašene pozrelo , z druhej strany sa na nás pozerali jej rodičia. Snažila som sa od nich zistiť či to je ich dieťa, no nepočuli sme sa. Prišla za mnou Daphne a tá ihneď pochopila celú situáciu a na papier niečo napísala. Vždy mala pri sebe svoj diár a teraz sa to skvele hodilo. „Tak čo si zistila ?“ ja som sa za ten čas stihla zoznámiť s Lily, tým dievčatkom. „Sú to jej rodičia a nevedia čo majú teraz robiť. V meste má Lily tetu, máme ju k nej zaviesť.“

Myslím, že tu nebola náhodou a má nejaké tajomstvo o ktorom zatiaľ nevieme.
Dosť ma to vystrašilo. Neviem prečo sa tu zrazu objavila tá vec - kupola. Je to strašné pretože sa nemôžeme spojiť s vonkajším svetom a v podstate ani nevieme prečo a kto to spravil. Ale som rada, že nás aspoň o tom informovali a netajili to.
Je to zlá situácia, pretože môj otec ostal za kupolou . Taktiež nefungujú telefóny, internet - je to ako keby sme sa posunuli späť v čase. Bude to ťažké.
Bola by som rada ak by to prežil, ale myslím si, že to tak nebude. Ak zomrie určite sa situácia v meste zmení, ale verím , že starosta poverí tých správnych ľudí, aby zvládli túto náročnú úlohu.
Budeme si musieť pomáhať, pretože inak tam zhoríme všetci. Musíme spojiť svoje sily , bude to síce náročné, ale musíme sa snažiť.

Obrázok
Naposledy upravil elisabeth.hard dňa Štv Aug 28, 2014 2:54 pm, celkovo upravené 3
elisabeth.hard

Poslaťod Adika777 » Štv Aug 21, 2014 8:01 pm

ÚLOHY:
Nachádzala som sa v mojom malom domčeku. Práve som si pripravovala obed ked v tom sa všetko začalo triasť (ešte šťastie že som sa veľmi nezabývala, popadané obrazy a vázy by ma vážne nepotešili..). Moja prvá myšlienka bola tá že aspoň nemusím zametať črepy. Hned druhá že musím spevniť základy ak je to tu normálne. A tretia že by som mala vyjsť von ak by sa to zhoršilo. Tak som vybehla na ulicu kde už stáli moji susedia. Pri pohľade na niektorých bledých pubertiakoch ma napadlo že aspoň konečne zdvihli zadky od počítačov a televízie a sú trochu na slnku. Po chvíli zemetrasenie ustalo. Môj prázdny žalúdok tvrdil že prvoradé je dokončiť obed a najesť sa. Moja zvedavosť zas trvala na tom že musím zistiť či sa nikomu nič nestalo. Môj mozog vyhral ked vyhlásil že zájdeme do rádia kde sa dozvieme o čo ide a zároveň sa najeme kedže tam má Doodee vždy zásoby jedla a isto kamarátku nenechá hladnú..

Ako prvé ma napadlo že môže mať niečo spoločné s tým propánom. Nemyslím si že to má niečo spoločné s kupolou kedže tu ostala uväznená s nami ostatnými. Isto, niekto si môže povedať že práve o to ide, aby sledovala naše správanie ak by to bolo nastražené vládou. Ale ak nad tým pouvažuje, bola by hlúposť riskovať život tu v kupole ked nás môžu pozorovať spoza tej, pre nich bezpečnej, steny.

Myslím si že som urobila správnu vec. Isto, všetkých to vystraší ale je lepšie ked ľudia vedia čo sa deje ako zostať v nevedomosti. Raz by sa to dozvedeli a je rozhodne lepšie ked to vedia od nás ako keby na to mali prísť sami.

Rozhodne mi bude chýbať moja mama s ktorou som vyrastala sama. Ako jedináčik a bez otca ktorý nás opustil ked mu mama oznámila že je tehotná sme si boli veľmi blízke ked že sme nikoho iného nemali. Po tom ako som sa odsťahovala sme si každý deň volali a som si istá že už teraz je veľmi vydesená prečo nevolám a prečo sa mi nevie dovolať ani ona sama.

Vážne o tom pochybujem, no ak neprežije, iste to bude problém. Aj policajti sú ľudia a môžu spanikáriť ked zomrie ich veliteľ. A ked sa obyvatelia mestečka dozvedia že tu nikto nevelí a kupola nemizne, ľahko vypuknú nepokoje.

Záleží na odvážnosti a súdružnosti občanov. Ak vypukne požiar, a je jasné že raz sa to stane, dá sa uhasiť aj ručne. Aj ked neviem ako na tom budeme s vodou a či máme nejaký zdroj. No aj keby sme nemali vodu, hlina je tu stále a tá tiež hasí. Horšie to už bude s dymom, kedže pochybujem že prenikne cez kupolu ostane sa nám tu vznášať a po viacerých požiaroch to môže byť vážne nebezpečné.

Obrázok
♥ I'm Vrckava and I love Once Upon A Time ♥
Adika777

Poslaťod enny » Pon Sep 01, 2014 7:17 pm

kedy sa môžme tešiť na pokračovanie?
enny

Poslaťod summer71 » Pon Sep 01, 2014 7:59 pm

Dievčatá, ospravedlňujem sa za nepríjemnosti, ale písanie nového kola mi trvá trošku dlhšie, ako som si myslela. Dúfam, že to nebude trvať príliš dlho a podarí sa mi pridať nové kolo čo najskôr ;)
Summer D.
summer71

Predchádzajúci

Späť na Lady Popular

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť